Доповідачка  — Олена Синчак — мовознавиця, кандидатка філологічних наук, старша викладачка Українського католицького університету, співавторка підручника “Гендер для медій”.

Захід відбувся в рамках проекту Феміністичної Майстерні «Феміністичний лекторій» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Як часто ви вагаєтесь щодо того, як правильно назвати жінку за професією чи видом діяльності: лікар чи лікарка, секретар чи секретарка, психолог чи психологиня? І про що свідчать такі вагання? На ці, а також низку інших запитань спробуємо спільно пошукати відповіді в перебігу лекції. Зокрема, розглянемо такі питання:
1) Чому прийняті мовні норми витісняють фемінітиви з офіційного вжитку? Які граматичні правила порушує така традиція і які соціокультурні наслідки приховані за нею?
2) Як фемінітиви пов’язані з розподілом на ринку праці? Як вони залучені до розподілу влади і символічного капіталу?
3) Які існують моделі утворення фемінітивів? Як ними послуговуватися?
4) Як мовна політика пов’язана зі ставленням до мови в суспільстві? І які чинники впливають на перегляд мовних норм?
5) Які можливі стратегії ґендерного реформування української мови? (плюралізм підходів). Як не передати куті меду, або чи існують межі в стратегії фемінізації? Чи може текст із фемінітивами бути мізогінним та сексистським?


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.