До Львова завітали пітерські активістки Ольга Музика та Віола, і 2 червня в Феміністичній майстерні пройшла зустріч-знайомство. Оля Музика є учасницею Молодіжного правозахисного руху та Школи прав людини Санкт-Пітербургу. Віола — документальна фотографиня, яка наразі працює над антивоєнним фотопроектом.

Активісток привів в Україну тривалий міжнародний проект, спрямований на знаходження діалогу між українськими та російськими громадськими діяч_ками та планування антивоєнних акцій. В рамках проекту відбувається серія зустрічей протягом 9 місяців, і найперший його етап полягає у налагодженні діалогу навколо суперечливої теми війни між Росією та Україною, яка з боків обох держав обкладена міцною бронею пропаганди.

Віола навчається на курсі документальної фотографії і робить проект, присвячений дослідженню антивоєнних ініціатив Санкт-Пітербургу. Таких Віола нарахувала близько 15. Більшість з них — це організації, для яких налагодження миру є одним з багатьох напрямків роботи.  Але є й ініціативи, які виникли як реакція на війну з Україною. Наприклад, це «Огни Эйрены», що створена в січні 2015 року, і послуговується принципами ненасилля, гуманізму та терпимості. Свої дії ця спільнота спрямовує на популяризацію культури миру та забезпечення можливості вільного діалогу на тему війни між громадян_ками.

Також цікавою є антивоєнна православна ініціатива. Інституційно російська православна церква пов’язана з державною владою та виконує роль ретранслятора її політики, тому як серед прихожан, так і серед церковного керівництва не вітаються антивоєнні настрої. В жорсткій ієрархічній структурі церкви відходження від слів духовенства також не знаходить широкої підтримки, але сам факт наявності такої ініціативи цікавий для фотодослідниці.

Швидких і видимих результатів досягає ініціатива «За альтернативную гражданскую службу», допомагаючи призовникам оминути примусового зачислення до лав вояків. Наразі російським законодавством, зокрема Конституцією, закріплена можливість проходити альтернативну службу через свої переконання та релігійні погляди. У той же час кримінальним кодексом передбачена відповідальність за ухилення від воєнної та альтернативної служби, і влада користується цим, аби через суд заборонити розповсюдження інформації ініціативи. Підтримують групу «Солдатские матери Санкт-Петербурга».

Активістки зауважують, що стосунки між державою та громадським суспільством прописані в кримінальному кодексі. Втім, в Санкт-Петербурзі для наших візитерок є достатньо широке громадсько активне середовище, аби формувати певну затишну атмосферу та відчувати сестринське плече.

У той же час, проект, над яким працює Віола в рамках навчальної програми, навряд чи міг би бути можливим у державному виші. Існування альтернативної освіти робить можливим приватне фінансування — тоді на політику закладу та перелік тем та напрямок думок студентства не тисне державна політика.