У Львові група ультраправих радикалів “Традиція і порядок” розпочала фейкову кампанію та травлю активістки “Феміністичної майстерні” і блогерки Ксені Термасіної. Причиною таких дій стала участь активістки у розробці програми просвітницьких заходів для молоді.

“Феміністична майстерня” це організація, яка активно займається проведенням культурно-просвітницьких подій задля впровадження гендерної рівності. З 2016 року ми проводимо зустрічі у тому числі й із дівчатами-підлітками на теми, щодо яких у них є запит. Наразі, крім підліткового клубу “Дівчата можуть, ми готували кілька подій у школах.

У розробці одного з таких заходів на тему сексуальної просвіти брала участь наша активістка Ксеня Термасіна, про що вона розповіла на своїй сторінці в Instagram. Не витрачаючи час на з’ясування обставин, фашисти анонсували акцію “Збоченцям не місце в школі” біля Ратуші. В анонсі ультраправі безпідставно звинуватили активістку в “психічних порушеннях”, “ненависті до православних та греко-католиків” і назвали її “збоченою”. Акція так і не відбулась. Спочатку радикали перенесли акцію з технічних причин, а потім і зовсім видалили анонси акції, пославшись на заяву Управління освіти ДГП ЛМР.

Скріншоти анонсу акції “Традиції і порядку”

Школа відмовила нам у співпраці, а Управління освіти ДГП ЛМР зробило заяву на Facebook-сторінці: “У соцмережах з’явилася інформація про те, що в одній із шкіл міста заплановано лекцію із статевого виховання, яку проведе особа, що не має жодного відношення до освіти. Ми скерували цю інформацію до керівників закладів освіти з метою підтвердження чи спростування даної ситуації. Жодної ствердної відповіді не отримали. Окрім цього управління освіти звернулося до правоохоронних органів з метою розгляду ситуації, яка склалася… На якій підставі відбулось це звернення до правоохоронців, та будь-які інші деталі можливого розслідування не розголошуються.

Підтримав дії “Традиції і порядку” й депутат ЛМР від партії “Голос” Ігор Шолтис, назвавши на своїй сторінці нашу активістку “аморальною субстанцією“.

Скріншот поста депутата ЛМР від партії “Голос” Ігоря Шолтиса

Коли бачимо, як регресивним псевдо-політичним організаціям накштал “ТіП” вдається маніпулювати в медійному просторі, хочеться наголосити: права людини, права жінок, дія міжнародних конвенцій на території України, права ЛГБТ та включеність у сучасні гуманітарні дискусії це речі, безпосередньо пов’язані з економічним зростанням, визнанням у світі, ресурсами для розвитку та допомогою на міжнародній арені. Країни, у яких група небезпечних маргіналів по суті, “тітушок” які навчилися маскуватися під громадські рухи, можуть залякувати громадян_ок, постійно продукувати фейки і маніпулювати державними установами  крокують у тоталітарне минуле. Доклавши стільки зусиль щоб вирватись із задушливих обіймів Росії, ми спостерігаємо повну тенденцію на підтримання суспільством оцього радянського світогляду, лише злегка замаскованого під традиціоналізм. Саме зараз в Російській Федерації приймають тоталітарний, по суті своїй фашистський “Закон про просвітницьку діяльність”, забороняючи будь-кому проводити лекції, публічні події чи будь-що хоча б трохи подібне до освітньої діяльності без дозволу Путіна. Такий закон це мрія “ТіП”, над втіленням якої вони працюють наче учні якогось коуча з ефективності.

“Феміністична майстерня” докладає всіх зусиль для протистояння антигуманним, жінконенависницьким рухам і тенденціям, будуючи краще майбутнє для дівчат та жінок Львова. Ми мотивуємося підтримкою наших співгромадянок і співгромадян та просимо підтримати нас, висловити позицію і поширити інформацію.

МАТЕРІАЛ АНГЛІЙСЬКОЮ (ENGLISH VERSION)

Довідково

Традиція і порядок — одна з найжорстокіших радикальних організацій, яка з 2016 року нападає на мирних людей на підставі їхніх поглядів, ідентичності чи навіть зовнішності. За звітом Маркер, вони посіли друге місце у рейтингу нападників у 2020 році. Один з екс-координаторів організації підозрююється у вбивстві. 

Об’єктами нападів стають активістки та активісти, які організовують марші на захист прав жінок,  журналісти та журналістки або й просто пересічні люди на вулиці, які не подобаються зовнішністю. З переліком інцидентів можна ознайомитись тут.  По Києву “Традиція і порядок” розклеює плакати, які пропагують гомофобію та виступають проти гендерної рівності. 

Є свідчення про те, що “Традиція і порядок” співпрацєю з російськими неонацистами та фінансується з Росії