Істор(її) фотографії – це відкритий цикл лекцій з історії фотографічного мистецтва від перших експериментів у 1820-х рр. до сьогодні та з акцентом власне на жіночих іменах та прикладах робіт відомих фотографинь.

Минулого року ми реалізували курс “Істор(її) мистецтва”, де обговорювали проблеми невидимості жінок як творчинь у мистецтві. Цьогоріч продовжуємо цю тему відкритим циклом лекцій з істор(її) фотографії.  Ми актуалізуємо знання з історії фотографічного мистецтва, ознайомимося з діяльністю відомих фотографинь та їхніми роботами.

Істор(її) фотографії – це своєрідна подорож у часі. ЇЇ мета не лише знайти першоджерела або витоки фотографії, а також спробувати окреслити роль, яку фотографія відіграє в нашому житті.

Відомо, що першим свій метод оприлюднив у 1839 році француз Луї Дагер. Того ж року 24 особи заявили, що саме вони є винахідниками (-цями) фотографії. Правдоподібно, що не всі експерименти були вдалими.
Однак питання залишається відкритим: чи маємо за відсутності матеріальних доказів відкинути здобутки тих, хто не зробили першу фотографію, проте працювали над ідеєю її створення?

Однією з тих, хто вперше помислила фотографію була Елізабет Фулгейм. Її концепцію виготовлення мап описували як фотографічний процес, а отже, вона включена в перелік важливих праць на ранніх етапах розвитку фотографії.

На думку, Джефрі Бетчена, появі фотографії на ринку, передувало бажання фотографувати. Ймовірно, саме це бажання ми відчуваємо і сьогодні, створюючи та розповсюджуючи нові і нові фото. Ці лекції є спробою переповісти історію фотографії, яка налічує близько 200 років, і проілюструвати її роботами фотографинь.

Читатиме лекції Олександра Кущенко, львівська мистецтвознавиця та арт-критикиня, дослідниця сучасного мистецтва Львова, а також засновниця проєкту ArtLvivOnline.

Цикл складається з 10 лекцій, що відбуватимуться щочетверга о 19 год на сторінці Феміністичної майстерні у Facebook. Усі лекції є безкоштовними. Перша лекція відбудеться 2 липня.

Програма циклу лекцій (з посиланнями на відеозаписи):

1. Вступна лекція; 1840-1850-і роки.
2. Друга лекція: 1860-1870-і роки.
3. Третя лекція: 1880-1890-і роки.
4. Четверта лекція: 1900-1910-і роки.
5. П’ята лекція: 1920-1930-і роки.
6. Шоста лекція: 1940-і роки.
7. Сьома лекція: 1950-1960-і роки.
8. Восьма лекція: 1970-і роки.
9. Дев’ята лекція: 1980-і роки.
10. Десята лекція: 1990-2020-і роки.

Зміст лекцій заторкає історію розвитку фотографії, її технологічних змін та вдосконалень, включає історичний контекст і проілюстрований роботами фотографинь. Окрім цього, під час онлайн-трансляції у вас буде можливість поставити питання лекторці, на які вона відповість в коментарях під відео. 

Цикл лекцій буде корисним для усіх, хто цікавляться фотографією, фемінізмом та жіночою історією.

Ілюстрація Анка Сидорова

Підтримати нас на Patreon!       Залишити відгук! 

Подія у Facebook