Істор(її) фотографії – це відкритий цикл лекцій з історії фотографічного мистецтва від перших експериментів у 1820-х рр. до сьогодні та з акцентом власне на жіночих іменах та прикладах робіт відомих фотографинь.
Минулого року ми реалізували курс “Істор(її) мистецтва”, де обговорювали проблеми невидимості жінок як творчинь у мистецтві. Цьогоріч продовжуємо цю тему відкритим циклом лекцій з істор(її) фотографії. Ми актуалізуємо знання з історії фотографічного мистецтва, ознайомимося з діяльністю відомих фотографинь та їхніми роботами.
Істор(її) фотографії – це своєрідна подорож у часі. ЇЇ мета не лише знайти першоджерела або витоки фотографії, а також спробувати окреслити роль, яку фотографія відіграє в нашому житті.
Відомо, що першим свій метод оприлюднив у 1839 році француз Луї Дагер. Того ж року 24 особи заявили, що саме вони є винахідниками (-цями) фотографії. Правдоподібно, що не всі експерименти були вдалими.
Однак питання залишається відкритим: чи маємо за відсутності матеріальних доказів відкинути здобутки тих, хто не зробили першу фотографію, проте працювали над ідеєю її створення?
Однією з тих, хто вперше помислила фотографію була Елізабет Фулгейм. Її концепцію виготовлення мап описували як фотографічний процес, а отже, вона включена в перелік важливих праць на ранніх етапах розвитку фотографії.
На думку, Джефрі Бетчена, появі фотографії на ринку, передувало бажання фотографувати. Ймовірно, саме це бажання ми відчуваємо і сьогодні, створюючи та розповсюджуючи нові і нові фото. Ці лекції є спробою переповісти історію фотографії, яка налічує близько 200 років, і проілюструвати її роботами фотографинь.
Читатиме лекції Олександра Кущенко, львівська мистецтвознавиця та арт-критикиня, дослідниця сучасного мистецтва Львова, а також засновниця проєкту ArtLvivOnline.
Цикл складається з 10 лекцій, що відбуватимуться щочетверга о 19 год на сторінці Феміністичної майстерні у Facebook. Усі лекції є безкоштовними. Перша лекція відбудеться 2 липня.
Програма циклу лекцій (з посиланнями на відеозаписи):
1. Вступна лекція; 1840-1850-і роки.
2. Друга лекція: 1860-1870-і роки.
3. Третя лекція: 1880-1890-і роки.
4. Четверта лекція: 1900-1910-і роки.
5. П’ята лекція: 1920-1930-і роки.
6. Шоста лекція: 1940-і роки.
7. Сьома лекція: 1950-1960-і роки.
8. Восьма лекція: 1970-і роки.
9. Дев’ята лекція: 1980-і роки.
10. Десята лекція: 1990-2020-і роки.
Зміст лекцій заторкає історію розвитку фотографії, її технологічних змін та вдосконалень, включає історичний контекст і проілюстрований роботами фотографинь. Окрім цього, під час онлайн-трансляції у вас буде можливість поставити питання лекторці, на які вона відповість в коментарях під відео.
Цикл лекцій буде корисним для усіх, хто цікавляться фотографією, фемінізмом та жіночою історією.
Ілюстрація Анка Сидорова
Підтримати нас на Patreon! Залишити відгук!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: