Чи чули ви імена Катерини Болонської, Лаури Бернасконі, Марі Фосі? З історії мистецтва нам майже не відомі жіночі імена. Чому так сталось і чи були жінки в мистецтві епохи Відродження, бароко, класицизму, реалізму, футуризму?..

Найчастіше історію мистецтва розповідають на прикладах робіт чоловіків-художників, і вклад жінок залишається невидимим, а на запитання, чому ми не знаємо про видатних художниць, відповіді звучать найчастіше як “не було талановитих”. Це не так. Як і виборче право, можливість писати, жінки отримали пізніше за чоловіків. Про цю та про інші причини, важливо знати більше, аби не розповсюджувати стереотип про те, що жінки  менш здібні.

Тому ми починаємо унікальний відкритий курс “Істор(її) мистецтва”. Ми розповімо історію мистецтва від Ренесансу до сьогодні (сучасні контемпорарні практики), і проілюструємо її винятково прикладами жінок. Слухач_ки курсу отримають загальні знання про особливості художніх стилів та напрямків, навчаться їх відрізняти, знаходити стилістичні особливості.

Викладатиме курс мистецтвознавиця і арт-критикиня Олександра Кущенко. Вона отримала освіту в ЛНАМ і продовжує навчання в аспірантурі, досліджує сучасне мистецтво Львова. Олександра є засновницею проекту ArtLvivOnline.

Курс складається з 13 лекцій, які відбуватимуться зазвичай щовівторка о 19:00 (слідкуйте за розкладом, можливі зміни). Початок курсу – 21 травня. Вхід на усі лекції вільний для усіх охочих.

Місце проведення – Галерея сценографії Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36).

Ще однією особливістю цього курсу стануть 10-хвилинні презентації перед кожною лекцією про сучасні виклики і боротьбу за права жінок. Представниці Феміністичної майстерні та інших організацій розповідатимуть про те, які є перешкоди для самореалізації жінок у сучасній Україні та як з цим можна боротися.

Зміст курсу:

 1. Вступна лекція. Як говорити про мистецтво?
 2. Мистецтво Ренесансу
 3. Бароко. Невідворотна драма буття (:
 4. Рококо 
 5. Класицизм. Романтизм. Неокласицизм 
 6. Академізм 
 7. Прерафаелітки. Символістки. Реалізм
 8. Імпресіонізм. Поява фотографії як революція в мистецтві. Модерн
 9. Пост-імпресіонізм. Пуантилізм. Наївне мистецтво
 10. Кубізм. Футуризм.
 11. Експресіонізм. Дада. Сюрреалізм
 12. Мистецтво доступне кожному. Масове виробництво мистецького продукту
 13. Мистецтво після Другої Світової війни (18+)

Подивитися відео записи з лекцій, які вже відбулись, можна тут – посилання на youtube.

Стежте за точними датами в анонсах на сайті, а також у Facebook та Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.