На початку березня Феміністична майстерня організувала черговий офлайн-тренінг «Як викладати окремі питання щодо репродуктивного здоров’я та статевої освіти школярів та школярок». Цього разу захід відвідали не тільки освітянки Львова, але й Києва та Харкова. 

«Ми висловлюємо щиру вдячність Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова, який надав комфортний простір для навчання. 

Подібні тренінги наша організація проводить задля обміну досвідом між викладачами і викладачками та поглиблення їх знань зі статевої освіти підлітків (гігієна, репродуктивне здоров’я, особисті кордони, сексуальне насильство, сучасні методи навчання та інші)»  — коментує координаторка напрямку з потреб підлітків Тамара.

Перша частина заходу була присвячена медичним аспектом дорослішання дітей. Лікарка вищої категорії, акушерка-гінекологиня Лілія Мінєралова розповіла про зміни організму хлопців та дівчат  під час пубертатного періоду та гігієну, менструацію, а також контрацепцію. 

Під час другого блоку психологиня Ольга Авраменко навела приклади різного статевого виховання та пояснила їх наслідки. Також учасницям було цікаво почути досвід США у впровадженні сексуальної освіти в школах. Відповідаючи на питання присутніх про те, як розпочинати розмову з підлітками на чутливі теми, експертка зазначила: «У таких питаннях дітей завжди необхідно підтримувати та заспокоювати. Тож спочатку розкажіть, чому статева освіта важлива для них і що це не про сором, а про турботу про себе». 

Закінчився захід лекцією консультантки Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львів, педагогині з багаторічним стажем Наталії Добрянської. Основний акцент лекторка зробила на відеоресурсах, що допоможуть освітянкам провести шкільні уроки на теми статевої освіти цікаво та корисно. «Статеве виховання це не про секс, а про те, як дітям уникнути у своєму житті багатьох проблем. І починатися воно має з дитячого садочку», наголошує педагогиня. 

Якщо ви бажаєте вже відвідати заходи організації, пишіть запит  на пошту: office@femwork.org.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.