За мотивами нападу 15 чоловіків на 2 фемактивісток було відкрито кримінальне провадження. Основні дії, які мали вчинити слідство, це:

  • допит 1 потерпілої;
  • допит 2 потерпілої;
  • передача заяви потерпілої активістки Феміністичної майстерні до Львова або приєднання її заяви до іншої в Києві;
  • вилучення записів комунальних камер спостережень, які зафіксували напад;
  • допит свідка. 

З усіх цих дій станом на сьогодні не зроблено майже  НІЧОГО. Допитали тільки одну потерпілу. При цьому ми проявили активну позицію, були готові сприяти на кожному кроці. Ми консультувались з адвокат(к)ами і слідували всім порадам. 
Ми надали контакти свідка, принесли роздруковану карту з позначеним місцем нападу, вказали місце розташування камер, які могли зафіксувати напад, роздрукували і принесли витяг з нормативних документів, який показував термін зберігання записів з камер (31 день) і те, що доступ до записів має тільки поліція.

Потерпіла щонайменше 7 разів приходила до слідчої, щоб уточнити стан розслідування і нагадати про необхідність вилучення записів з камер до того, як їх видалять. За цей час ми зробили все, що від нас залежало, аби допомогти слідству.

Але наші можливості обмежені законом, оскільки записи камер не надають простим громадянам, а зараз вони вже знищені, бо пройшов місяць, а їх так і не вилучили. 

Часто можна почути пораду, що замість розголосу подібних справ, треба встановлювати справедливість через органи правосуддя. Але що робити, коли слідство відбувається ось так? Ми пишемо про це, аби засвідчити культуру насильства, і те, що насильство толерується на всіх рівнях: від побуту до найвищих правоохоронних органів.

Саме тому ми виступаємо за докорінну зміну норм і культури. Ми запрошуємо не мовчати тих, хто вважає, що те, що відбулось – це насильство, а бездіяльність правоохоронних органів (поліція, що не приїхала на виклик, і мляве слідство) — це сприяння поширенню насильства. Розголос і солідарність в публічному засудженні нападів — дієві інструменти у перебудові суспільства, в якому цінностями є взаємоповага і ненасильство. 

Нагадаємо, що напад 15 чоловіків на 2 фемактивісток стався 12 червня в Києві. Приводом до цього інциденту було те, що активістки зривали антигендерні та гомофобні плакати з паркану на Подолі. Окрім цього, “Традиція і порядок” напала 19 червня на дівчат і хлопців, які відпочивали на Подолі.


Підтримати нас на Patreon!