В Феміністичній майстерні відкрилась виставка колажів Маші Проніної “#скотчмакулатура”. Маша Проніна – це художниця, активістка, волонтерка, арт-терапевтка, поетеса з Донецька. 

 

#скотчмакулатура – концепція гостросоціальних колажів, зроблених з макулатури та склеєних скотчем, які набули тематику “стьобу” над патріархальною системою, межі якої можуть бути БЕЗмежними. Саме цьому головні складові робіт окрім макулатури – це абсурд та хаос нашого суспільства.

Простір довкола нас переповнено спамом та сміттям. В переходах, транспорті, супермаркетах, поштових скриньках, під’їздах, ліфтах. Нам його дають, ми беремо, кладемо до кишені або викидаємо. Не можна сховатися навіть вдома: Інтернет та телебачення виливає на нас ще більше сміття. І ми перестаємо помічати, наскільки горизонт завалений з усіх боків. Це давно дійшло до абсурда і хаоса. Ми звикли і вимушені пристосуватись до цього. Тобто сміття стало нормою. Декілька десятиліть він вже – тло нашого життя. І люди перестали звертати уваги на дійсно важливі речі, процеси. 

Сміття перешло в наші голови, а куди ще, якщо простір максимально завалено? І сміття в головах – це стереотипи, сексизм, гомофобія, расизм та все, що стоїть поряд.

фрагмент колажу #скотчмакулатура

 

 

Проект #скотчмакулатура Маша Проніна розпочала як спосіб впорядкувати сміття в одному місці, використовувати його як матеріал для творчості, тим самим зробити з нього щось, що можна назвати мистецтвом. Пізніше макулатура сама стала формуватися в конкретні меседжі під впливом сміття, інформаційного та суспільного. Те, що відбувається в суспільстві, все більше набуває абсурдного характеру і надихає художницю на диптихи, триптихи і цілі серії колажів.  

 

 

На виставці представлені роботи за 2018-й рік, півроку з якого колажі робилися в окупованому Донецьку та надихалися його антиутопічністю. Але в Україні джерел натхнення не менше.

Запрошуємо вам переглянути виставку до 24 грудня. 

Графік роботи: середа, неділя з 16:00 до 20:00. 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.