З серпня 2018 року Феміністична майстерня працює над темою бодіпозитиву. Наш проект ми назвали “Бути в тілі”, натякаючи на важливості приязних стосунків жінок з власними тілами. Цю ідею, а також різні шляхи до прийняття себе розкриває фінальний продукт проекту – виставка.

На стендах виставки представлені найяскравіші цитати з 5 групових інтерв’ю, які координаторки проекту восени провели у Львові, Новій Каховці та Токмаку. Жінки відповіли на питання про те, як вони доглядають за собою, скільки ресурсів (часу, зусиль, грошей) витрачають на це, що спонукає вдаватись до б’юті практик, що є неприйнятним для них та від чого їм довелось або вдалось відмовитись, а також – що допомогло прийняти себе такою, як є.

Твердження респонденток доповнені короткими анотаціями, в яких кураторки рефлексують над тим, що є красою, що жінці потрібно робити, аби бути привабливою, чим обумовлені наші уявлення про красу та хто впливає на те, як жінки оцінюють себе.

Експозицію вже побачили в місті Токмак (Запорізька обл.). Приймали – ГО “Інститут суспільних ініціатив” та Краєзнавчий музей музей. На відкритті відвідувач(к)ам провели ексурсію виставкою. Всі бажаючі підписали листівки тим, кому вони вдячні за важливі тілесні спогади. Також в рамках відкриття відбулась Жива бібліотека, під час якої співкоординаторки проекту поділилися власними досвідами прийняття тіла.

Тепер “Бути в тілі” помандрує в Нову Каховку (Херсонська область), де її прийме партнерська організація “Перспектива”, а потім – до Львова.

Проект реалізується за грантової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».

Ілюстрації в тексті – частина проекту.

Фотографії з відкриття виставки у Токмаку


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.