Нещодавно ГО «Феміністична майстерня» влаштувала лекцію «У гармонії зі своїм тілом» для центру підтримки людей з розумовою неповносправністю «Майстерня мрії». Лекцію проводила лікарка вищої категорії акушерка-гінекологиня, репродуктологиня Лілія Мінералова.

Серед учасників були люди з ментальною інвалідністю другої та третьої груп, представники та представниці різних вікових категорій та з різними діагнозами, такими як аутизм, синдром Дауна та порушення когнітивного розвитку. Вони дізналися про складові особистої гігієни, в тому числі і інтимної, про будову жіночих та чоловічих тіл та їх відмінностей, про те, як пережити менструацію та чому полюції – це не те, чого потрібно соромитися.

Як зазначила докторка Ліля: «Моя лекція – саме про любов, про те як про себе потурбуватися та подбати за свій стан».

Особливо приємно закінчилася зустріч: слухачі та працівники центру подарували боксик з різнобарвними шкарпетками з 47 хромосомами, які символізують видимість та підтримку людей з синдромом Дауна, а також свічку ручної роботи з вощини для створення затишку або, як виявила докторка Ліля, яку можна використовувати у разі відсутності указки.

Завдяки цій лекції учасники отримали не лише певні знання про свої тіла та особисту гігієну, а й відчули підтримку та розуміння своїх потреб. А це своєю чергою сприяє створенню більш інклюзивного та емпатичного суспільства, де кожна людина має можливість розкрити свій потенціал і бути повноправним/ою членом/кинею громади.