Оксана Дутчак (Україна), Джулі Ворд (Англія) та Вікі Блейк (Англія) зустрілися на нашій віртуальній Feminist Kitchen, аби поговорити про трудові права жінок в Україні під час війни, кампанії солідарності від британських профспілок та прогнози щодо фемінізму в Європі.
Вікі Блейк розповіла про заходи, які британські профспілківські діячі та діячки організовують для підтримки українського спротиву і її враження щодо спілкування з лівими Британії:
-
Це проблема, якщо ви сподіваєтеся, що ситуація [війна в Україні] стане ОК якимось магічним чином, якщо ми просто говоритимемо про мир.
Оксана Дутчак описала, з чим стикаються жінки, які працюють в Україні:
-
Уряд зробив те, що вони завжди хотіли: дерегулювали Кодекс законів про працю у 2022, виправдовуючи це повномасштабним вторгненнями росії та необхідністю, яку диктує воєнний час.
Джулі Ворд поділилась своїм розумінням загальноєвропейських настроїв в політиці:
-
Права жінок під загрозою через реакціоністські тренди, в центрі яких – жінки, які намагаються вийти зі своїх підпорядкованих ролей.
А також озвучила свій прогноз щодо виборів Європарламенту:
-
Схоже на те, що прогресивні сили втратять свої місця, а натомість праві, в тому числі ультраправі, здобудуть їх.
Закликаючи спільно боротися за збереження наших прав на європейському рівні, Джулі відзначила, що Європейська комісія та Євросоюз мають дуже прогресивний погляд на стан прав жінок та вразливих спільнот, навіть у порівнянні до політик Великої Британії.
Оксана Дутчак також висловилась за те, щоб європейські ліві сили допомагали впливати на те, щоб відбудова в Україні відбувалась справедливо:
-
Європейські ліві в Парламенті, які потенційно могли б повпливати на те, як буде організована відбудова в Україні, просто відсутні в цій дискусії. Тому її формують європейські ліберали та нео-ліберали.
На сам кінець Джулі, маючи багаторічний досвід активізму, натхненно закликала продовжувати спільну боротьбу:
-
Знаходьте своїх союзників/ць. Працюйте з людьми на всіх рівнях. Вимагайте справедливості. Використовуйте креативність, гумор, задоволення та можливість соціалізуватися. Святкуйте кожну перемогу і відзначайте її кожен рік.
Під час розмови художниця Вікторія Черхняхівська запрошує про значення верби в Україні, передвеликодні традиції та показує, як можна зробити ілюстрацію верби в традиційній українській техніці “витинанка”.
Запрошуємо переглянути розмову за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=OOlqGKnPZxM