Активістка Феміністичної майстерні разом з товаришкою, активісткою ініціативи FemSolution,  стала жертвою нападу групи  чоловіків громадської організації “Традиція і порядок”. 


Інцидент стався 12 червня о 19:45 на Контрактовій площі в Києві. Прогулюючись, дівчата побачили, що паркан Гостинного двору густо заклеєний плакатами зі слоганами “Стать – це стать. Гендер не існує”, зображення меча, який розрубує ЛГБТ-прапор, “Традиція сім’я порядок”, “Бог і батьківщина”. Активістки вирішили відклеїти гомофобну та антигендерну пропаганду, яка порушує Закон України “Про засади запобігання та протидії дискримінації”. 

Коли дівчата знімали плакати, до них наблизилась група, яка складалась приблизно з 15 молодих чоловіків спортивної статури з “Традиції і порядку”. Молодики оточили дівчат, притиснувши до паркану, застосовували фізичну силу і кричали образи гомофобного характеру. Вдарили одну дівчину рукою по обличчю, іншу – трафаретом “Традиція і порядок” також по обличчю.  Дівчат періодично штовхали і смикали за сумки. Одна з дівчат відлетіла у паркан, в результаті чого розбився екран мобільного телефону в її сумці.

Лунали фрази: “Не ви вішали – нашо ви знімаєте?”, “Клейте назад”, “Викиньте сміття” (на стос знятих плакатів, які дівчата поклали біля паркану, поки відклеювали решту), “Есть яйца поснимать – а где ж ваши яйца, чтоб выбросить мусор?”, “Підарня”, “Лесбійки”.

Протягом усього часу двоє представників “Традиції і порядку” знімали відео на мобільні телефони. Дівчата вимагали пропустити їх, дати їм пройти, не чіпати їх, на що чоловіки ставали ще щільніше довкола них, погрожували побиттям, а один з найактивніших ставав впритул по черзі до кожної дівчини, кричав в обличчя, лупив рукою по паркану поруч з головами дівчат. При спробах дівчат вийти з юрби, їх штурхали, смикали за рюкзак і поясну сумку. Дівчата кричали: “Допоможіть! Викличте поліцію”, “Нас б’ють”. 

Поліція не прибула на місце події за викликом перехожого, а інцидент закінчився, коли представники “Традиції і порядку” за власною волею вирішили розійтись. 


 Це вже другий інцидент, коли нашу організацію атакує “Традиція і порядок”. Перший випадок стався 27 листопада 2019 року, коли ми організовували вуличну акцію Поверни собі ніч, що була спрямована на привернення уваги громадськості до проблеми безпеки пересування жінок вечірнім Львовом. Тоді учасники “Традиції і порядку” завітали до приміщення Феміністичної майстерні, а також влаштували агресивну контракцію. Сутичок вдалось уникнути тільки завдяки діям поліції. У той раз агресивні спортивні чоловіки також намагались напасти на дівчат-мітингувальниць.

 

  • Oрганізації, які вчиняють насильство, мають бути забороненими, а не називатися громадськими. Вимагаємо припинення існування ГО “Традиція і порядок”. Бути нападником – неприпустимо для активіста та громадського діяча. 
  • Закликаємо суспільство до ведення пропаганди і діалогу в ненасильницькій спосіб.
  • Cуспільство, в якому посеред громадського простору і великої кількості людей кремезні чоловіки можуть атакувати неозброєних і законослухняних жінок – не є безпечним і демократичним. 
  • Насильство має бути покараним!
  • Закликаємо до підтримки нашої позиції і поширення інформації!

 Довідка:

ГО “Традиція і порядок” –  крайньоправа група з Києва, що відрізняється від інших прихильністю саме до консерватизму і традиціоналізму, а не націоналізму. Організація зареєстрована за адресою вул. Вишняківська, 12, кв. 148, головою зазначено 25-річного Богдана Ходаківського. У квартирі за вказаною адресою зареєстровано старшого слідчого в ОВС Генпрокуратури України.

Група ТіП неодноразово нападала та зривала насильницькими способами публічні заходи  правозахисного характеру, акції за права жінок. Учасники ТіП і пов’язані групи були помічені у кримінальному бізнесі: махінаціях з нерухомістю в елітному районі Києва і рейдерстві, замаху на замовне вбивство депутата облради, в результаті якого загинула дитина.

Частина фінансування групи надходить від фундаменталістських релігійних спільнот.

“Традиційні цінності”, “консерватизм”, “християнство”, які агресивно пропагують чоловіки з ТіП – це насильство і знущання над жінками, напади натовпом на кількох і кримінал з корисливими мотивами.

 Англомовна версія заяви

Джерело фото: https://web.telegram.org/#/im?p=@BKhodakovsky

Підтримати нас на Patreon!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.