Йош (екскерівниця та активістка Феммайстерні) взяла участь у події «SHRINKING SPACES – A SPOTLIGHT ON GEORGIA AND UKRAINE», яка відбулася у Гамбурзі.

У розмові з Ніною Хелькер з filia.die frauenstiftung та активісткою Атіною з GrlzWave вони обговорили поточний стан феміністичних ініціатив в Україні та Сакартвело, представили різні форми дій та стратегії своїх ініціатив та обговорили актуальні виклики.

На цій зустрічі розглядали стан з правами жінок, ЛГБТІК+, а також з можливостями для дій учасни_ць громадянського суспільства Сакартвело та України. Там говорили про те, з якими конкретними викликами зараз стикаються феміністичні рухи у двох країнах, якої стратегії дотримуються активіст_ки, як напад росії на Україну впливає на роботу феміністичних ініціатив та організацій у Сакартвело та Україні.  Також на зустрічі розмірковували, як світ може проявити солідарність і чого може навчитися з досвіду активіст_ок.

Йош поділилась, як змінилось життя та активізм в Україні через повномасштабну війну Росії проти України. В той час, як європейські колеги обговорюють звуження прав через правий поворот в демократичних країнах, права людей в Україні страждають через щоденні бомбардування і напад сусідньої держави. В цих умовах українські активіст_ки змушені не лише займатися політичною роботою і відстоювати права жінок і вразливих груп, а допомагати суспільству у виживанні.

Атіна розповіла про те, що робота GrlzWave в Сакартвело зосереджена здебільшого в онлайн-просторі: через інстаграм, а також фільми активістки доносять цінності самоповаги та прав жінок. Цей канал доступний і для дівчат з сільської місцевості, де діють більш жорсткі патріархальні норми. Здебільшого їхня аудиторія – молоді жінки, і Атіна вважає, що їхня роль в політичному житті країни може бути надзвичайно важливою. Активістка поділилась, як Сакартвело також страждає від агресії Росії і знаходиться під загрозою повторення воєнного нападу, який відбувся в країні у 2008 році. Але останні роки Росія просуває свої інтереси через зв’язки з політиками. Атіна планує долучитися до кампанії з залучення молодих жінок до виборів, аби на наступних виборах не дати перемогти проросійським силам.  

Під кінець розмови Йош побажала феміністкам знаходити в собі сили до міжнародної солідаризації і пам’ятати, що феміністки мають бути практичними, маючи на увазі, що українські феміністки очікують конкретних дій на підтримку нашого спротиву, а не теоретизування про ситуацію, в якій ми опинились.

Дивіться візуальні нотатки з події від художни_ці @lou.eszet

Цей захід є частиною W3_project Solidarisch Handeln Lernen і відбувався у співпраці з filia.die Frauenstiftung

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.