У рамках співпраці зі Школою Дружньої До Дитини Феммайстерня провела чотири лекції зі статевого виховання за стандартами ООН для дітей 3-6 класів віком від 8 до 12 років. Понад 30 школяр_ок обговорили з психологинею Уляною Бонцьо різні види родин, а також дізналися, яку роль відіграють батьки (опікуни) та інші члени сім’ї і як вони спрямовують та підтримують рішення дітей.

Урок для молодшої школи розпочався із завдання назвати різновиди сімей, які знають діти. Учні та учениці зазначили про великі та маленькі родини, родини, де батьки однієї статі, а також згадали про особливості родин інших культур. Особливо активно присутні розповідали про власні родини та родини знайомих, а також ділилися міркуваннями, чим вони між собою відрізняються.

Наступне питання, над яким міркували діти, – які ролі у сім’ї бувають. Після чого на них чекала гра, де вони створювали власну родину з правилами у ній. На завершення зустрічі з психологинею поговорили про те, що робити, якщо у родині хтось захворів і не може виконувати свої обов’язки. «Піклуватися» та «допомагати» – одноголосно вирішили школярі та школярки. Така чуйність дуже тішить, адже головна мета цієї вправи була, щоб діти усвідомили, що стан здоров’я може вплинути на функціонування сім’ї і вміли продемонструвати співчуття та підтримку тим, хто хворіє.

З середньою школою лекторка говорила про роль батьків та безпеку дітей. Вона пояснила, що робити, якщо загрожує небезпека  і куди звертатися по допомогу, а також наголосила – сім’я має бути безпечним місцем. І хоча захід перервався тривогою у зв’язку з ризиком ракетного обстрілу росіянами, це не завадило дітям вже в укритті жваво обговорювати теми: хто такі батьки, опікуни, мачухи та вітчими та їх функції.

«Одна з найважливіших функцій батьків – навчити дитину проявляти свої емоції», – підкреслила під час уроку Уляна Бонцьо.

Під час останньої частини зустрічі школяр_ки грали в гру з картками «Чим я схожий/схожа на своїх батьків?», що викликало в них купу позитивних емоцій.

Якщо ви хочете, аби ми провели подібні лекції у вашій школі, напишіть нам на пошту (office@femwork.org) або в соцмережах.