Підлітковий клуб “Дівчата можуть!” веде свою діяльність із березня 2021 року. Протягом цього часу ми познайомилися з більш ніж сотнею тінейджерок і провели понад 60 відкритих та закритих подій. Разом ми пережили пандемію і локдаун, кризу відвідуваності і формату, та, врешті, розгортання повномасштабної війни і безліч тривог: повітряних та особистих. Зараз підлітковий клуб — це більше, ніж регулярні лекції і воркшопи. Це спільнота однодумиць та подруг, амбасадорок покоління нової щирості та феміністичних цінностей.
Кожної осені для нашого клубу настає особливий час: закінчуються канікули, підліткині повертаються до навчання, а ми — до пошуку нових та цікавих можливостей для розвитку, самореалізації та пошуку себе для учасниць клубу.
Якою була осінь у підлітковому клубі?
Розпочали вересень із лекції про зачатки і розвиток української анімації, перегляду короткометражок та обговорення мультфільмів дитинства і їхнього впливу на нас. Проводила лекцію координаторка клубу Анастасія-Любов, а перегляд та обговорення мультфільму модерували ініціатор_ка заходу та постій_на учасни_ця клубу Олена Петришин.
Наступного тижня з ініціативи ще однієї учасниці Поліни, ми переглядали серію анімації для жінок та про жінок в межах фестивалю від Linoleum та ділилися враженнями у закритому чаті учасниць клубу.
25 вересня учасниці підліткового клубу познайомилися з Олександрою Сладковою — начальницею Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР. Зустріч була присвячена діленням досвіду та роздумами про пошук себе та професію мрії.
Сонячний жовтень ми присвятили феміністичним читанням у парку. Це були закриті події для безпечного обміну думками та досвідом учасниць клубу.
Решту осені тривали відкриті тематичні події до 16 днів активізму проти насильства. У партнерстві з VOICE Amplified ми організували цикл лекцій та воркшопів для підліткинь на тему протидії гендерно зумовленому насильству та турботи про свою безпеку.
Розпочали серію зустрічей із розкриття ключових понять та дослідження причинно-наслідкових зав’язків насильства в історичному та особистісному контекстах. У цьому нам допомогли гендерні експертки Яна Пекун та Марта Чумало.
Фото: Таня Джафарова
5 та 6 листопада проходив дводенний тілесний воркшоп із перформеркою та хореографкою Анною Віноградовою у просторі Soma.майстерня. У сучасному танцювально-ігровому форматі ми заново знайомилися зі своїм тілом і простором навколо нього.
Наступні дві зустрічі ми спілкувалися із представницями Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” — керівницею відділу комунікацій і тренеркою Яриною Волошин та помічницею адвокатки і консультанткою лінії ЮрФем: пітримка Мартою Змислою. Протягом цих зустрічей учасниці почули цінні поради та розповіді про активістське життя в теорії та на практиці, а також дізналися про те, як захистити себе від насильства і куди звертатися по допомогу.
Що відбувається у клубі зараз?
У новому 2023 році ми продовжуємо бачитися на щотижневих зустрічах підліткового клубу: граємо в настолки, малюємо, читаємо літературу і знайомимося з українським кінематографом. Більшість цих зустрічей проводимо у закритому форматі в тепленькому і освітленому офісі ФемМайстерні. Відкрито реагуємо на запити самих учасниць і пропонуємо реалізовувати власні ініціативи.
Ми також підтримуємо підліткинь і поза зустрічами клубу. Зокрема, тінейджер_ці та активіст_ці Олені Петришин ми надали окреме приміщення офісу та павер-станцію організації для проходження тестування IELTS. Тож попри нестабільне енергопостачання, Оленка успішно склали 4-годинний тест і впевнено продовжують свій шлях самореалізації.
Якщо ви хочете долучитися до клубу, слідкуйте за анонсами відкритих подій клубу “Дівчата можуть!” у наших соціальних мережах або на сайті.
Текст: Анастасія-Любов Панькевич