Ми провели дводенний воркшоп «Режисура (не) жіноча професія» для тінейджерок* з Ґалою Козютинською та креативною студією What if однойменної мистецької школи для підлітк_ів у Львові.

На події ми дізнавались, що таке режисура, як організувати підготовку до зйомок та сам знімальний процес, монтаж, а також багато важливого про продюсування та постпродакшн. Наші учасниці створили свої перші відеоролики під менторством Ґали.

«Учасниці були насправді дуже круті! Можливо, вони й самі зараз цього не усвідомлюють, але в деяких вже зараз проявляється нахил до відео-арту або документалістики.

І, можливо, ми не все встигли пройти, бо за 2 заняття, звісно, важко стати режисеркою)) Зате у нас була спроба покласти фундамент та створити умови для дослідження своїх захоплень та розуміння «Чи це моє?».

Режисура та сфера відеозйомки та кіно неймовірно велика і дуже сподіваюсь, що учасниці в майбутньому зможуть себе знайти або як режисерки*, або як операторки*, сценаристки*, продюсерки*, режисерки* монтажу, або просто як мисткині*, які не бояться створювати, вірять у свої сили і мають що сказати. А ще розуміють, що це їх місце, і це їх право, і ніхто не має права їм вказувати – це жіноча професія чи чоловіча», — додає Ґала.

Ми вдячні Ґалі та студії  What if, а також простору America House Lviv за цю можливість. Сподіваємося на ще багато таких же цікавих заходів разом з вами! 

*Цю подію ми провели завдяки підтримці European Youth Foundation від Council of Europe.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.