Раді поділитися враженнями від 2-денного воркшопу «Режисура — (НЕ) жіноча професія», який відбувся 12 та 19 жовтня.
Ми захоплені як учасницями, так і майстерністю Ґали Козютинської — режисерки, креативної директорки та активістки, яка провела цей воркшоп для нас. Цей захід ми організовуємо вже вдруге, адже прагнемо побачити більше жінок у кіноіндустрії — режисерок, продюсерок, монтажерок. Жінки мають і можуть розкривати свої таланти в кіно, навіть якщо ці професії досі стереотипно вважаються «чоловічими».
Ґала Козютинська — засновниця креативної студії What if у Львові, школи неформальної освіти для підлітків What if creative school, а також резиденції для митців Горище на Закарпатті. Основний напрям її діяльності — режисура, однак вона також обожнює ділитися досвідом, об’єднувати людей, створювати різноманітні проєкти, що охоплюють теми екології та підтримки вразливих груп.
Ґала активно досліджує світ мистецтва, кіно, арт-терапії, природи та міжособистісних взаємозв’язків. Її короткометражний документальний фільм «Лелеки завжди повертаються додому» доступний для перегляду на Takflix, де можна побачити, яким було Горище на самому початку.
На першій частині воркшопу учасниці дізналися про створення режисерського трітменту, способи пошуку техніки для зйомок, а також про основні ролі, задіяні на знімальному майданчику. Багато уваги було приділено композиції та освітленню, які є не менш важливими, ніж робота актор_ок. Ми обговорили також причини, через які так мало жінок досягають успіху в кіноіндустрії, де все ще поширена гендерна дискримінація. Учасниці виконували практичні завдання та вивчали різні творчі інструменти для створення фільмів. Після першої частини воркшопу вони отримали домашнє завдання — створити тематичне відео. Ми були вражені роботами талановитих учасниць, які поділилися своїм досвідом, мріями та амбіціями.
На другій частині воркшопу, що відбулася через тиждень, учасниці заглибилися в правила монтажу, кольорокорекції та постпродакшну. Ми переконані, що ці знання та навички стануть для учасниць важливими інструментами для боротьби з гендерною нерівністю через творчість та елементом особистої активістської діяльності. Сподіваємося побачити ще більше жіночих імен в українській кіноіндустрії.
*2-денний воркшоп “Режисура — (НЕ) жіноча професія” ми провели у рамках проєкту “Сила Дії: Програма навчання жіночому активізму” за фінансової підтримки Ради Європи, який реалізується ГО Феміністична Майстерня. Зміст цього заходу є виключною відповідальністю ГО Феміністична Майстерня і не обов’язково відображає позицію Ради Європи.