Проєкт Проліски фемнізіму з підтримки молодих фем-ініціатив України розпочався зустріччю у Львові.

До міста приїхали представниці восьми ініціатив: Жінка для жінки (Курахове), Юнка + 100 подруг (Київ), Вільні калуські люди (Калуш), Абрикос (Костянтинівка), Кропивницькі ельфи (Кропивницький), FemSquad (Луцьк-Львів), Дівчата творять (Івано-Франківськ), Папороть (Львів).

Фото: Катя Вишневська

У рамках проєкту запланована як індивідуальн робота ініціатив, так і спільне навчання та обмін досвідом задля підтримки та розвитку. Ми поставили собі за мету залучити ініціативи до формування плану, оскільки одними з принципів нашої організаціє є і горизонтальність, і залучення нових учасниць до діяльності, наповнення діяльності залежно від бачення нових учасниць. Проєктний фрейм та потреба звітності перед надавачами коштів містять обмеження, але ми стараємось направити наші сили не тільки на те, щоб донести ці обмеження до учасниць і вписати в рамки, а й звіряти потреби.

Це нестандартний підхід до подібних проєктів, і він потребує більше часу і уваги до створення довірливої, безпечної атмосфери. Оскільки учасниці були не знайомі з діяльністю інших ініціатив та особисто між собою, а проєкт триватиме цілий рік, то два дні зустрічі були наповнені вправами на знайомство та неформальними розмовами про досвід і погляди. 

Воркшопи модерувала Йош, координаторка проєкту, а також онлайн долучилась Олександра Канцер з лекцією “Хто вирішує, які у нас проблеми і що з цим робити?”.

Лекторка показала приклади, як ЗМІ висвітлюють і замовчують різні суспільні явища.

У подальшому багато говорили про усвідомлення, осмислення і структурування феміністичних проблем, адже переважно ініціативи “Пролісків” бачать своєю задачею актуалізувати ті питання, які в їхньому оточенні ще не вважаються чимось, що потрібно змінювати. Саме бачення конкретних проблем, а не абстрактне бажання “змінити світ на краще” є ключовою мотивацією людей. Іншою характерною рисою є те, що в своєму активізмі вони керуються не прганенням здобути щось персонально для себе (як, наприклад, побудувати кар’єру в сфері громадської діяльності), а хочуть покращити умови для цілих груп. Феміністки усвідомлюють, що без грунтовних змін з подолання сексизму, життя жінок не буде щасливим.

Характерно, що деякі учасниці їхали до Львова не тільки в передчутті чудового часу в місті з прекрасною архітектурою та смачною кавою, а й з острахом, що їм доведеться докладати зусиль для відстоювання своєї позиції. Це свідчить несприятливе середовище, на існування в якому жінки щоденно витрачають додаткові ресурси. Тому організаторки намагались створити комфортні побутові умови та не перенавантажувати робочою програмою два вихідних дні. 

Сподіваємось, це сприятиме створенню довіри та атмосфери, яка спонукає усвідомлення та артикуляцію реальних потреб учасниць проєкту і розвитку їхньої феміністичної діяльності. А ми ми будемо продовжувти шукати баланс між корисними інструментами і обмеженнями проєктного менеджменту.

Проєкт "Проліски фемінізму" реалізується завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна»,
що впроваджується Українським Жіночим Фондом.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.