Міжнародний жіночий день в країнах пострадянського простору асоціюється з жіночою красою, ніжністю та весною. В цей день жінки отримують квіти та компліменти. Але поруч з приємними почуттями від знаків уваги, багато жінок задаються питанням: чому існує спеціальний “жіночий день”?

Згідно з рішенням ООН, з 1977 року цей день 8 березня був названий Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. Світова спільнота жіночих організацій пропонує в цей день говорити про стан прав жінок і про жіночі досягнення. Ми підтримуємо цю тенденцію і хочемо звернути увагу на дії жінок, а не тільки їхню красу.

Цього року Феміністична майстерня вирішила відзначати 8 березня більш комплексно і різнобічно. Ми запропонували підхід, як відзначити цей день і говорити про реальні потреби жінок. Об’єднавши зусилля інституцій і активісток, ми створили програму «Жінки в дії». Загальноміська програма «Жінки в дії» – це низка подій в закладах культури, присвячених досягненням жінок в архітектурі, музиці, бізнесі, політиці тощо.

Спільно з Управлінням культури ЛМР ми скоординували низку різнопланових подій, до яких можуть долучитися львів’янки з різними інтересами. Ми прагнемо, аби цей день став можливістю для розвитку, обміну думками і встановлення атмосфери жіночої солідарності.

СПИСОК ПОДІЙ:

🔹 11:00 Мітинг “Права жінок – права людини!” – Площа Ринок – анонс

🔹 15:00 Панельна дискусія “Жінки в дії” – URBAN бібліотека – анонс

🔹 15:00 Читання “Жінки та репрезентація у комп’ютерних іграх” – Перша львівська медіатека – анонс

🔹 15:00 Лекція Марти Гавришко “Гендер і тероризм” – Територія терору – анонс

🔹 15:00 Дискусія: Жінки в архітектурі – Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА – анонс

🔹 17:00 Концерт “Жінки-композиторки” – Органний зал – анонс

🔹 17:00 Жінки в дії. Поетеса Рупі Каур – Книжковий лев – анонс

🔹 18:00 Показ фільму “Вона прекрасна, коли злиться”  – Територія терору – анонс

🔹 18:00 Утвердження жіночих організацій і ґендерної рівності в Україні – Перша Львівська медіатека – анонс

 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.