Лекції, обговорення, малювання, англомовні зустрічі у березні 2021 року у Львові  розпочався клуб “Дівчата можуть!”. У цьому матеріалі ми розповімо про “внутрішню кухню” проєкту!

Як з’явилася ідея?

У 2019 році Львівська міська рада та Інститут міста замовили дослідження Lviv MoloDvizh Research.

“Це перше дослідження у Львові, яке відображає думку поколінь Y i Z, адже охоплює молодь у віковому діапазоні 14-35 років”  стверджує Інститут міста.

Згідно з ним найбільшими ціннісними орієнтирами серед молоді 14-17 років є самореалізація, сімейне щастя, дружба і здоров’я. 

Тож теми, які Майстерня вирішила використовувати для зустрічей клубу, це: ненасильницька комунікація і безпечні стосунки, пошук себе і професії, працевлаштування і права на роботі, розуміння свого тіла і репродуктивного здоров’я, можливості для волонтерства, міжнародних обмінів та учнівського самоврядування, а також розмовні заняття для вивчення англійської.

Чому зустрічі проходять не у приміщенні Майстерні, а у Львівському міському молодіжному центрі “МолоДвіж Центр. Львів”?

Ми звернулась до молодіжного центру і нашу ідею клубу підтримали! Тож Феміністична майстерня і “МолоДвіж Центр. Львів” підписали меморандум про співпрацю у межах підліткового клубу. Тому зустрічі клубу проходять у затишному приміщенні “МолоДвіж Центр. Львів”, де є кілька аудиторій, кухня, туалет і спільна зона для навчання чи відпочинку.

Які саме теми обговорюються під час клубу?

Перша зустріч клубу відбулась 7 березня 2021 року і стосувалась бодіпозитиву та прийняття свого тіла. Менеджерка Майстерні та історикиня Саша Канцер розповідала як підходи до сприйняття тіла формувались та змінювалися впродовж часу, а після цього дівчата малювали і обговорювали своє ставлення до тіла.

Наступні чотири зустрічі клубу були про комунікацію і пройшли у березні-квітні 2021 року. 

Разом з активісткою Ксенею Термасіною учасниці клубу практикували ненасильницьку комунікацію. 

Далі разом з медіаексперткою і тренеркою з безпеки для журналістів Іриною Земляною дівчата обговорювали мову ворожнечі.

Після цього менеджерка Майстерні Саша Канцер модерувала англомовне чаювання про мову ворожнечі. 

А разом із Анною Ганущак, інспекторкою відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Львівській області, дівчата говорили про безпеку в Інтернеті. 

Надалі у нас заплановані зустріч про депресію та інші проблеми з ментальним здоров’ям, безпечний секс та репродуктивне здоров’я, реалістичні цілі та самовираження. Також ми плануємо провести літні зустрічі-інтенсиви і створимо опитування серед учасниць клубу про те, які теми літніх зустрічей їх цікавлять.

В учасниць клубу є спільний чат, де публікуються анонси подій, записи деяких лекційних зустрічей, а також можна просто спілкуватись 😊

Яка мета клубу і як ми її досягаємо?

Ми прагнемо надати простір і теоретичні та практичні інструменти для розвитку дівчат 14-17 років для подальшої успішної самореалізації. Завдяки клубу дівчата можуть збиратися регулярно та виносити на обговорення ті теми, які вони самі вважають за потрібне обговорювати. На кожну тему ми запрошуємо спеціалісток у відповідних питаннях. Всі разом вчаться поважно і чутливо вести дискусію: експерт_ки, враховуючи потреби учасниць, а дівчата – піклуючись одна про одну. З цією ж метою ми розробили Політики роботи з підліткинями. Дівчата, які пройдуть навчання у клубі, отримають можливість реалізовувати свої проєкти за підтримки Феміністичної майстерні. 

Чому гендерна просвіта та підтримка підліток є пріоритетним напрямком роботи “Феміністичної майстерні”?

“Почалося все з літнього триденного табору у Львові у 2016 році. Це були яскраві та насичені дні, сповнені тренінгів та вправ. Говорили про сексуальне здоров’я, харчові розлади та бодіпозитив, про зображення жінок у медіях, розбиралися з дискримінацією, займалися контактною імпровізацією, багато дискутували та вчилися діджеїти (на завершальній вечірці навіть ставили свої треки). Це не тільки зарядило нас та учасниць енергією. Ми побачили, що серед підліткової дівочої аудиторії є немалий запит на такого роду події. Дівчата були дуже натхненні, багато питань було: «А що ж далі?» А далі ми запустили регулярні зустрічі клубу, їздили разом в Карпати на інтенсив з профорієнтації, до нас приєднувалися нові учасниці. Ми створили комфортне та безпечне середовище, але поза ним продовжував існувати патріархальний світ з його стереотипами та викликами. Так виникла ідея надати дівчатам комунікаційні інструменти для різних середовищ. Цьому ми й присвятили цикл зустрічей клубу Girl Space 2017,” – пише Юлія Адмірал, активістка Феміністичної майстерні, співкоординаторка підліткового напрямку у 2016-2017рр. 

Більше про інші події для дівчат-підліток розповімо у наступному питанні 😉

Чи робила Майстерня щось схоже раніше?

Так! Як ми уже згадували, у 2017 році Майстерня створила клуб дівчат-підлітків Girl Space у своєму приміщенні. Читайте тут детальніше.

З 2016 року активістки організації також проводили заняття в школах та ліцеях на теми дискримінації, гендеру, самооцінки дівчат

Влітку 2019 року відбувся міський табір для дівчат-підліток “Girls Rule!”. Темою табору була протидія дискримінації та забезпечення потреб жінок і дівчат у школі. Тож нашою цільовою аудиторією були не лише дівчата-підлітки, що взяли участь у таборі, але й освітянки! Вони долучились до нашого триденного тренінгу з гендерної освіти. Більше читайте тут. Після табору дівчата за нашої допомоги зробили листівки і стікери щодо тем, що їх хвилюють: про ментальне здоров’я, фемактивізм, гендерну нерівність та розлади харчової поведінки.

Влітку 2020 року Майстерня провела дводенну школу для дівчат 13-15 років, у фокусі якої були розуміння своїх емоцій та тіла, а також коротка історія формування феміністичного руху. 

Тож підлітковий клуб “Дівчата можуть!” — це продовження діяльності Майстерні, спрямованої на гендерну просвіту та підтримку дівчат-підлітків. Ми використовуємо свій попередній досвід для покращення наших подій, а також ділимося знаннями з іншими. Наприклад, ми зробили методичку з теоретичною інформацією про менструацію та практичними інструментами проведення заняття з підлітками на цю тему. На шляху до покращення ми відкриті до відгуків і особливо радіємо позитивним словам про нас. 

Що кажуть про клуб “Дівчата можуть!” учасниці?

Ось відповіді на анонімне оппитання про те, що сподобалось під час перших зустрічей клубу:

Легкість, всі дуже уважні один до одного, ставляться з повагою і доброю. Лекторки, які дуже цікаво розповідають і можуть відповісти на всі твої запитання по темі. А також лекторки дуже хороші і креативні, вони одразу починають подобатись Атмосфера клубу і швидкоплинність часу, ти не помічаєш як він минає. І, звісно, мега крута компанія дівчат, які багато чого знають і вміють, талановиті та розумні.

Все! Море комунікації, море вражень та емоцій👻 Цікаві завдання на творчість, які ми виконували в групі, сміявшись до болі в животах. Обговорювали суспільні проблеми, розповідали свої, підтримували одна одну💔

Хах..Сімейка🤗

Можливість вести дискусії,можливість спілкуватись і отримувати відповіді на цікаві мені питання від лекторок

Практикуватись в здобутих знаннях, взнавати щось нове, спілкуватись з іншими учасницями, висловлювати свої думки щодо теми

Чи можна долучитися до Майстерні? 

Ми відкриті до співпраці та втілюємо гаслоОб’єднаймося й творімо!. Тож пишіть нам у Facebook, Instagram або на пошту feministworkshop@gmail.com

 

Матеріал підготувала: Слава Огороднік


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.