Після серпневого інтенсиву учасниці підліткового клубу мали час на відпочинок, а Феммайстерня — на те, аби продумати програму для наступного півріччя. Вересень 2021 року ми розпочали із Феміністичного знайомства. На цій зустрічі учасниці розповіли про своє знайомство із фемінізмом, що воно для них означає, та разом спробували розібратись у понятті ідентичності. 19 вересня учасниці клубу відвідали зустріч із Еммою Антонюк, що відбулася у межах Форуму видавців та презентацію коміксу “Фемінізм і місто”, котрий разом із нашими менеджерками Квіткою та Любов’ю читали й обговорювали опісля. А 3 жовтня на зустрічі про жіночі образи у фільмах та серіалах спробували застосувати критичне мислення та феміністичну оптику до продуктів масового кінематографу. На зустрічі ми поговорили про вплив медіа на стосунки між людьми та формування шкідливих стереотипів.

У жовні відбулись чотири зустрічі клубу присвячені темі комунікації. Почали цей блок зустрічей з обговорення явища булінгу. Після теоретичної частини учасниці ділились власними історіями, дискутували, а також зробили вправу на пропрацювання негативного досвіду у комфортній та безпечній атмосфері. Далі відбулись зустріч про мову і конструювання реальності з перекладачкою та активісткою Феміністичної майстерні Кірою Леоновою та дві зустрічі з Любов’ю про конфлікти — теоретична та практична. У командній роботі учасниці тренувались застосовувати методи ненасильницької комунікації та ефективні стратегії подолання конфліктів.

У листопаді відбулись дві зустрічі. На першій дівчата познайомились з Айгуль та Нармін — активістками з Азербайджану, котрі працюють з проблемою насилля над жінками. Зустріч була присвячена актуальній для українського суспільства темі — “Фемінізм і війна” та відбувалась англійською мовою.

21 листопада учасниці підліткового клубу та активістки Феміністичної майстерні зібрались для спільного малювання плакатів до вечірнього жіночого маршу “В добі немає часу для насилля”. Частина учасниць клубу приєднались і до самої акції 25 листопада.

У грудні учасниці підліткового клубу пішли на канікули, а організаторки — планувати зимовий інтенсив. Він відбувся 14-15 січня без запрошених гостей у форматі закритої вечірки для учасниць клубу з ночівлею у Феммайстерні. В атмосфері піжамного затишку ми переглядали документальне кіно, обговорювали цікаві теми, читали комікси, та слухали доповіді учасниць інтенсиву. Завершили вечір настільними іграми та переглядом фільму про дорослішання. Наступного ранку після зарядки та спільного сніданку ми займались створенням феміністичних ілюстрацій. Закінчили зустріч на традиційній для клубу рефлексії та теплих обіймах.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.