Goethe-Institut в Україні спільно з ГО “Феміністична майстерня” шукають ілюстратор_ок та художни_ць для участі у проєкті “Her Gaze” в рамках програми Східного партнерства Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.  

“Her Gaze” має на меті у мистецький спосіб зібрати та надати видимості жіночим досвідам війни, а також посилити обізнаність  мисткинь щодо етичних та безпечних методів роботи з архівами та персональними історіями людей, які пережили травматичний досвід в контексті загарбницької війни росії проти України. Однією з цілей проєкту є створення феміністичної творчої групи за участі німецьких, українських та польських художни_ць і активіст_ок. Проект складається з двох частин: міжнародної онлайн лабораторії та літньої офлайн резиденції для молодих художни_ць-початків_иць з України. 

До участі в онлайн лабораторії запрошуються ілюстратор_ки та художни_ці з України, Німеччини та Польщі, які працюють з темами гендерної рівності та фемінізму і зацікавлені в реалізації соціально значущих проєктів та міжнародній співпраці, а також готові працювати з темою війни. 10 відібраних за результатом опен-колу учасни_ць проєкту працюватимуть з матеріалами архівів партнерських організацій, а також отримають рекомендації щодо самостійної роботи з персональними історіями. Ілюстрації на основі дослідження архівів будуть зібрані в колективний зін і представлені на виставках у Львові та Берліні в листопаді 2023 року разом із результатами програми літньої резиденції для молодих українських художни_ць-початків_иць, набір на яку відбудеться окремо. Літня програма передбачає навчальну програму практичного спрямування за підтримки досвідчених художни_ць, куратор_ок та дослідни_ць, зокрема, учасни_ць онлайн лабораторії.

Спільна робота триватиме впродовж 5 місяців і включатиме щонайменше раз на місяць обов’язкові спільні синхронізаційні зустрічі. Учасницям проєкту буде запропоновано різноманітні форми групової та індивідуальної роботи, менторська підтримка та лекції від запрошених експерт_ок.  Окрім цього, відбудеться дводенний офлайн-нетворкінг для всіх учасни_ць проєкту в Берліні. 

 Вимоги до участі:  

– наявність професійного портфоліо
– обізнаність та високий інтерес до питань гендерної рівності та фемінізму
– рівень володіння англійською мовою не нижче B2 (англійська буде робочою мовою проєкту)
– готовність брати участь у щомісячних онлайн-сесіях нетворкінгу (червень-жовтень 2023 року, загалом 5 сесій)
– готовність взяти участь у фінальному нетворкінг-заході в Берліні в листопаді 2023 року.  

Що ми пропонуємо:  

– одноразову стипендію у розмірі 550 євро
– покриття всіх виробничих витрат, пов’язаних з підготовкою до виставок та публікацією
– покриття всіх витрат на поїздку до Берліна у листопаді 2023 року  

Ми заохочуємо подавати заявки на участь феміністичних ілюстратор_ок та художни_иць з різним життєвим досвідом і особливо вітаємо заявки від художників та художниць, які зазнали негативного впливу трансфобії, расизму, класизму, ейджизму, антисемітизму та інших форм дискримінації.

Щоб подати заявку на участь у проєкті, будь ласка, заповніть онлайн-форму англійською мовою та прикріпіть своє портфоліо за посиланням https://shorturl.at/pLN25 до 10 червня 2023 року 23:59 за центральноєвропейським часом.  

Без вікових обмежень.

Якщо вам потрібна додаткова інформація, будь ласка, зв’яжіться з нами: olha.tuharinova@goethe.de

Проєкт “Her Gaze” реалізується Goethe-Institut в Україні та ГО “Феміністична майстерня” за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.