У червні 2014 року почався умовний відлік історії Феміністичної майстерні.

П’ятеро активісток (Аня, Ната, Кіра, Надя, Йош) зареєстрували на фестивалі урбаністичних ініціатив «Майстерня міста» кілька подій: воркшопи з ремонту велосипедів для жінок, плетіння килима зі старих футболок та плетіння гачком прикрас для велосипедів.

Умовним цей початок Фем. майстерні називаємо, тому що, по-перше, співзасновниці і до того робили спільні акції в місті, або просто обговорювали важливі темі на кухні. По-друге, на «Майстерні міста» тоді фігурувала назва «Жіноча майстерня».

Події «Майстерні міста» надихнули і дали поштовх для подальшої співтворчості й організації фем-спільноти Львова, а реальну допомогу надав Фонд молодих феміністок FRIDA, який і донині дає нашій організації скромне фінансування і велику моральну підтримку від феміністок з усього світу.

За ці п’ять років з Фем. майстернею відбулось багато подій і людей. Склад змінився майже повністю, а хтось перейшли зі статусу активісток в менеджерки з оплачуваною постійною зайнятістю.

Можна спостерігати, що і політичний ландшафт у Львові теж змінився: все більше жінок позитивно ставляться до фемінізму, а серед підлітків все частіше трапляються такі, хто не має ніяких негативних стереотипів щодо цього явища.

Разом з тим Феміністична майстерня залишається єдиною молодіжною організацією у місті, яка відверто і першочергово займається правами жінок і не боїться слів «фемінізм», «гендер» і тому подібне.

Незмінними за ці п’ять років залишаються принципи і підходи:

  • Горизонтальність (рішення приймаються спільно консенсусом)
  • Інклюзивність (за можливістю враховуються потреби всіх учасниць).
  • Залучення нових учасниць (жінок, транс-, та інтерсекс-людей).
  • Відкритість до змістовного наповнення діяльності.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.