Не так давно наша команда зустрілася у Львові, аби постратегувати.
Насправді цей процес триває ще з грудня, але вперше ми зустрілися на стратегуванні офлайн майже всією нашою командою.
Коротко підсумуємо, що було дуже продуктивно, цікаво і натхненно. Ми списали понад сотні листів, написали кілька сотень важливих слів і готові рухатися до змін далі.
«Коли кажуть “стратегування”, я звикла уявляти 2-денний виїзд всією командою, де відбувається магія, і всі такі виходять вмотивовані і з чітким планом. Це уявляється як окрема дія з початком і кінцем.
А що робити, коли ви 3 роки тому планували закриватися, а потім трапилася повномасштабна, і ви просто робили, що маєте, не ставлячи питань, не звертаючи уваги на вигорання і всі перепони? Період кризового реагування не дає можливості зупинитися, обговорити цінності та сенси чи планувати довгостроково. Але потреба трансформацій назріла в команді, тож ось як ми переосмислили ідею стратегування, щоб зробити не для галочки, а справді результативно.
Ми почали стратегування ще з грудня, за 2 місяці провели +-10 зустрічей робочими групами з підготовкою, аналізом, винесенням гострих питань і суперечками. А оця дводенна зустріч стала результатом довгої роботи і кульмінацією, але не завершенням процесу. Так, ми звірили компаси, знайшли час подивитися вперед, на Україну, про яку мріємо і заради якої готові працювати поки стане сили. Ми передомовилися про цінності, окреслили шлях до суспільних змін, яких прагнемо. А тепер попереду постобробка ідей, щоб перетворити їх на конкретний план і конкретні рішення, як всередині організації, так і назовні.
Для мене це перший досвід такого глибокого підходу, тож тепер я знаю, що стратегування — це не окрема дія, а лише початок трансформацій, яких потребує організація», — коментує голова «Феміністичної майстерні» Ольга Ященко.