8 березня 2018 у Львові традиційно відбудеться феміністичний марш. Цього року темою стане “Солідарність, підтримка, сестринство”. Вже вчетверте на вулиці міста вийдуть жінки, щоб висловити одна одній підтримку у щоденній боротьбі за право на безпеку, самореалізацію та повагу.

Що мотивує нас це робити?

Ми прагнемо жити в суспільстві, де зможемо без страху перебувати на вулиці у будь-який час доби, не соромитися повідомляти друзям, родичам або відповідним установам про насилля, якого ми зазнали. Ми хочемо, щоб штучний розподіл на “жіночу” та “не жіночу” справу залишився у минулому керівні позиції та високооплачувані галузі це справа навичок та знань, а не статі та гендеру. Ми нагадуємо, що рішення, як і з ким жити, народжувати, розлучатися — це наш особистий вибір. Ми хочемо попередити, що сексизм, який змушуватиме нас сумніватися в своїй цінності і людській гідності, обертатиметься нашою колективною злістю.

Що нам не подобається в сьогоднішньому суспільстві?

Щороку в Україні один мільйон із нас піддається насильству, і лише 10% звертаються в поліцію через страх суспільного осуду. Ми отримуємо на 25% меншу оплату за чоловіків при однаковій кваліфікації. Нас з дитинства відучують розуміти свої потреби. Нам розповідають, що “жіночність” полягає у вмінні відмовитися від власних цілей. Наші амбіції обмежують ідеєю бути слухняною дружиною і бездоганною матір’ю. Через кризу системи дошкільної освіти і відсутність традиції справедливого розподілу праці по догляду за дітьми між партнерами, жінки часто вимушені пожертвувати власною професійною реалізацією.    

Хто може приєднатися до маршу?

Жінки, які розуміють важливість підтримки одна одної. Жінки різного віку, професій, сексуальної орієнтації, походження, мови, національностей, раси, стану здоров’я, жінки, які постраждали від різних форм насильства. Самостійні і одружені, розлучені і закохані, матері і доньки, цисгендерні і трансгендерні, директорки і студентки, офіціантки і дослідниці, швеї і менеджерки, юристки і діджейки. Всі — чоловіки і жінки — хто розуміють, що для розвитку нашого суспільства важливо надати рівні можливості кожній і кожному.

Чи маю я бути феміністкою, щоб вийти на марш?

Ви не маєте називати себе феміністкою. Для нас важливо, щоб ви з повагою ставилися до всіх жінок, присутніх на марші. Зокрема до феміністок (нас). І зрештою, якщо для вас важлива жіноча взаємопідтримка, можливо, ви вже феміністка/фемініст?

Як я можу допомогти?

Просто прийти — це вже багато. Написати свій плакат, запросити подруг та друзів, поширити інформацію про подію. Повідомляйте нам, якщо ви хочете активніше розділити з нами підготовчу роботу.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.