Ми звертаємося до голови Міграційної служби України Максима Юр’євича Соколюка з проханням задовільнити звернення Сольдаду Ковалісіді (паспортне ім’я Коваль Світлана Олексіївна, 29.09.1991) щодо надання йому притулку в Україні.
Ми переконані, що повернення до Російської Федерації для Сольдаду, який є публічною трансгендерною людиною і засновником організації Допомоги трансгендерним людям «LAVERNA», є небезпечним. Протягом проживання у РФ Сольдаду неодноразово стикався з фізичним насиллям зі сторони агресивно налаштованих угрупувань та переслідуванням ФСБ, через що був змушений тікати до України, уряд і президент якої декларують пріоритетність прав людини.
Як Вам відомо, Загальна декларація прав людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН, говорить, що: “визнання гідності, яка властива всім членам людської сім’ї, і рівних та невід’ємних їх прав є основою свободи, справедливості та загального миру.” Зважаючи, що участь у діяльності ООН було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики України, просимо забезпечити виконання статті 14 Декларації, в якій йдеться: “Кожна людина має право шукати притулку від переслідувань в інших країнах і користуватися цим притулком.”
Дискримінація трансгендерних людей – велика проблема у російському, а також в українському суспільстві, і для органів дотримання прав людини на сьогодні це актуальний виклик. Державні органи та громадські організації України мають об’єднати свої зусилля в боротьбі за права дискримінованої групи трансгендерних людей, і показати приклад європейському суспільству та країнам-сусідам СНД.
В Україні Сольдаду продовжує займатися правозахисною діяльністю в рамках волонтерства в міжнародній організації Amnesty International. Ми, як організація, що бореться за досягнення гендерної рівності та подолання гендерного насилля, засвідчуємо, що громадська діяльність Сольдаду робить цінний внесок у розвиток України як правової держави.
ГО «Феміністична майстерня»
«Феміністична майстерня» виникла у 2014 році у Львові. За чотири роки діяльності провела понад 200 освітніх і культурних подій, співпрацюючи з десятками партнер_ок в Україні та за її межами. «Феміністична майстерня» одна з небагатьох громадських організацій, що проводить іновативні програми з дотримання гендерної рівності та прав людини у школах. «Феміністична майстерня» була відзначена міжнародним фондом FRIDA як організація, що відіграє суттєву роль у втіленні позитивних змін у регіоні, а за результатами соціологічного дослідження є одною з найвпливовіших міських організацій Львова. Учасниці «Феміністичної майстерні» були запрошені презентувати український молодих жіночий рух на міжнародний форум AWID у Бразилії у 2016 році.