Цього року ми провели серію лекцій для старших жінок, де розповідали про цифрові навички та способи покращення життя.
Ці заходи стали місцем підтримки та надання корисної інформації, котра стане в пригоді всім учасницям проєкту.
Ділимося історіями успіху з цього проєкту!
Історія успіху Марії
Марія відвідувала цифрові курси в жовтні. Після цих занять вона почала більше цікавитись послугами, які надають онлайн.
Не так давно Марія отримала повідомлення про необхідність сплатити рахунок за електроенергію. Раніше вона завжди проводила цю операцію у відділенні банку, але цього разу захворіла і не могла вийти з дому.
Під час курсу жінка навчилась користуватись додатком Приват24 й особистим кабінетом на сайті постачальника електроенергії. Під час занять тренерки пояснили їй функції цього застосунку.
Завдяки цим знанням та навичкам, вона змогла самостійно увійти в онлайн-кабінет за інструкцією, яку занотувала собі на цифровому занятті, та оплатила рахунок зі свого смартфона, не виходячи з дому.
Марія розповіла про це сусідці, яка ніколи не користувалася онлайн-банкінгом, натомість оплачувала комунальні послуги у відділенні Укрпошти. Жінка пообіцяла, що допоможе подрузі: розкаже про застосунок та допоможе завантажити його на телефон.
Історія успіху Галини
Після виходу на пенсію Галина шукала способи, як залишатися активною і залученою в життя громади. Особливо вона відчула самотність, відколи переїхала до нового регіону у зв’язку з війною.
Галина не могла записатись до лікаря у Львові, коли відчула хронічний біль у поперечній зоні спини — у реєстратурі постійно були довгі черги, а на гарячу лінію вона не могла додзвонитися. Через погане самопочуття вона мусила рідше відвідувати події, на яких планувала зустрітись із подругами.
На курсах Галина навчилась користуватись медичними порталами та записом на прийом онлайн, створила свій профіль на сайті Helsi.me.
Галина поділилася, що скористалась сайтом та змогла записатись до сімейної лікарки, з якою укладала декларацію, без жодних черг і очікувань. Галина поселилась у місці компактного проживання, тож часто ділить спільні простори (як-от кухню) із сусідами. Одного разу за вечірньою розмовою одна з мешканок спитала Галину про стан її спини, адже пам’ятає дорікання тієї на довгі черги до лікарки. У відповідь Галина поділилася досвідом із компанією присутніх, порадила користуватися сайтом Helsi.me.
Ця публікація стала можливою завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду». Відповідальність за зміст інформації несе громадська організація «Феміністична майстерня». Інформація, що представлена, не завжди відображає погляди УЖФ.