Привіт! Ми ще досі не можемо повірити, що GIRL SPACE CAMP – 2016 завершено, це було дійсно неймовірно, надихаюче та дуже-дуже корисно як нашим гостям-дівчатам, так і нам, учасницям Феміністичної Майстерні. Але давайте постараємось вгамувати емоції та підвести підсумки, як пройшов наш перший літній табір.

День 1

Соня та Марта на ногах майже з п’ятої ранку — треба облаштувати простір Стрийського парку та подбати про напої зі снеками на першу кава-паузу, повторити матеріал своїх лекцій, зв’язатись із кожною дівчинкою та допомогти дістатись до місця зустрічі тим, хто заблукали. Наші волонтерки – Квітка, Леся та Рімма — супер-швидка допомога, через яку процес підготовки став легшим як мінімум на 50%, за що ми їм щиро дякуємо.

Майже всі дівчата прийшли раніше обумовленого часу, тож заплановане на 10 ранку знайомство під модерацією Юлі проходить досить швидко. Всі вже встигли перезнайомитись та перекинутись кількома фразами. Здається, що ми переживаємо набагато більше за дівчат, але не подаємо виду. Соня та Квітка починають найскладнішу тему — розказують про сексуальне здоров’я. Дівчата дізнаються базову інформацію по анатомії: назви та побудову жіночих статевих органів, особливості менструального циклу, дуже активно задають питання та долучаються до дискусії. «Ви якось так зробили, що ми зовсім не соромились!» —пізніше ділиться враженнями дванадцятирічна Зося.

Відновивши сили піцою на пікніку та погравши в кумедні рухливі ігри з Лесею, переходимо до супер-актуальної для дівчат-підлітків теми, до харчових розладів. Марта пропонує цікаві завдання, в ході яких дівчата бачать, наскільки викривлено сучасні медії показують нам жіночі тіла. Після невеличкої перерви з соком та смаколиками до нас приєднується Ліля — наша надихаюча викладачка танців. Разом робимо вправи з контактної імпровізації, щоб краще відчувати свої тіла. Заняття на природі дуже виснажуючі, але дівчата майже сяють від енергії.

По завершенні ми буквально потонули в подяках та обнімашках від дівчат, всі явно задоволені, а значить ми рухаємось у вірному напрямку. Така реакція учасниць подарувала нам безмежний океан сил та мотивації на наступні дні!

День 2

Всі зустрілись, ніби зайомі вже ціле життя! Другий день вийшов найбільш розслабленим та неформальним. Замість лекцій коротеньке окреслення теми та обговорення реальних прикладів жіночих персонажок в серіалах та мультиках. Тим часом вже другий день поспіль Маша з камерою із самого ранку і до кінця дня фотографує наші насичені пригоди.  Дивимся на сексистську рекламу, обурюємося, критикуємо, але не втрачаємо надію, адже Юля підготувала й дійсно класні надихаючі ролики, які неможливо не полюбити.

На обід смачнюща гречка та купа салатів від Рімми й іншої нашої волонтерки Марти. Ситі учасниці за власної ініціативи влаштовують феміністичну Мафію, ведуча-Саша використовує фемінітиви й запрошує організаторок приєднуватись до дівчат. Награвшись, ми пробуємо змоделювати Львів, як місто рівності, де в усіх мешканок, мешканців та гостей були б рівні можливості та права. Ну і на довершення дивимся кращі сцени з мультику «Хоробра серцем».

Тільки-но перепочили, аж прийшла Аня з діджейським обладнанням: розказує про відомих діджейок, які підривають танцполи по всьому світу, ділиться своїм робочим досвідом та дає нашим учасницям власноруч створювати музику.

День 3

Останній день, в Феміністичній Майстерні атмосфера справжнього літнього табору. Час від часу з боку дівчат лунають пропозиції продовжити табір ще на кілька днів, або хоча б годин. Марта та Соня надихаюче розказують про сестринство та підтримку, що ще більше сприяє таким настроям.

Прийшов час розігрувати обіцяні подарунки. Імена всіх учасниць на папірчиках поклали в шляпу та наосліп витягнули одне — Вікторія забирає книгу коміксів, також всі дівчата отримали по нашому постеру «Дівчатам, взагалі-то, можна все».

— А знаєте, я його прямо над ліжком повішу! — ділиться планами Саша.

Ми пропонуємо дівчатам поділитись враженнями від табору, беремо до уваги всі нові ідеї, адже скоро запрацює гурток GIRL SPACE, де дівчата зможуть втілити все запропоноване.

Надворі сонечно, тож рушаємо на свіже повітря, щоб пограти з Йош в коммунікаційні ігри. Дівчата намагаються створити живі скульптури, дзеркально повторюють рухи одна одної та невпинно сміються! Після обіду Аня разом з нашими юними діджейками ставить ту музику, що принесли дівчата, а учасниці табору міксують, зводять та відчайдушно танцюють! Після завершення вечірки всі знов довго-довго обнімають одна-одну й кожну з нас, організаторок та волонтерок. Але ми не прощаємося, аже зовсім скоро всі знов зберемось на нашому гуртку.

Це був неймовірний досвід, судячи з відгуків, як для дівчат, так і для нас самих. Ми дійсно щасливі були працювати над цим проектом, який був втілений за підтримки представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Сподіваємося, що матимемо достатньо сил для втілення бажання дівчат – регулярного проведення подібного табору щоліта!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.