На запрошення ліцею «Інтелект» Львівської міської ради Феміністична майстерня організувала двогодинні лекції для шостих класів «Фізіологічні аспекти та репродуктивне здоровʼя підлітків». Майже 40 школярок та школярів покращили свої знання про дорослішання, згідно зі стандартами ООН, адже саме у віці 11-12 років (середній вік) через гормональні зміни з’являються ознаки статевого дозрівання.

Захід проводила Лілія Мінєралова, лікарка вищої категорії, акушерка-гінекологиня, яка багато років проводить просвітницькі заходи в місцевих школах.  Перша частина уроку була присвячена питанню, що є стать та впливу гормонів на розвиток організму. Також учні та учениці обговорили, які ознаки свідчать про дорослішання підлітків.

Друга частина була присвячена впливу стресу на організм, що дорослішає.

«У часи війни це особливо важливе питання. Необхідно достатньо спати, правильно харчуватися і займатися спортом. Уникайте шкідливих продуктів: фаст-фуду, великої кількості солодощів та солодких напоїв. Синє світло від гаджетів перед сном негативно впливає на статевий розвиток. Пам’ятайте – правильний спосіб життя допоможе вам подолати стрес та краще статево дозрівати!» – наголосила під час уроків лекторка.У заключній частині ліцеїсти та ліцеїстки дізналися про структуру статевих органів, полюції під час сну та процес народження дітей. Теми запліднення та вагітності викликали у підлітків особливу зацікавленість та велику кількість питань. Також говорили про менструацію та гігієну під час неї.«Ми дуже вдячні колективу ліцею за запрошення та за можливість організувати лекції, спільні для хлопців та дівчат. Міф про те, що фізіологічні питання мають викладатися окремо, не дозволяє учням та ученицям дізнатися про особливості організму осіб протилежної статі. До прикладу, візьмемо таку табуйовану в суспільстві тему як менструація. Чому її потрібно доносити всім і в чому шкідливість стигматизації менструації?

Сумно знати, що за статистикою, 41% жінок бояться, що їх назвуть надто відвертими й нав’язливими, якщо вони розкажуть про свої переживання щодо місячних.  

Заохочуємо школи проводити подібні заходи!» – коментує Тамара, координаторка напряму адвокації потреб підлітків.

 

«Захід був дуже захопливим та пізнавальним для дітей. На ньому вони дізналися про те, як дозріває їхнє тіло, коли потрібно звертатися до лікаря, про причини появи акне та режим дня, а також отримали декілька корисних порад від лекторки про турботу до свого тіла», – додають у школі.

 

 

Як зв’язатися з нами, аби ми провели лекції у вашій школі?

Це дуже просто — напишіть нам на пошту (office@femwork.org) або в соцмережах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.