Нещодавно Феміністична майстерня провела лекції на тему статевої освіти та репродуктивного здоров’я для учнів та учениць дев’ятих класів у львівській школі.

Захід провели за ініціативи вчительки, яка звернулася до нашої організації. У першій частині лекції юристка з гендерних питань Ганна Чир розповіла про те, які є прояви сексуального насильства, концепцію добровільної активної згоди на сексуальну взаємодію, розуміння витоків гендерно зумовленого насильства та як можна себе захистити від насильства в умовах цифровізації.

«Дівчаток з дитинства вчать бути чемними та сприймати “дьоргання за косички” як жарт до якого слід звикнути, а хлопців те, що вони можуть проявляти так свою увагу. Скажу контраверсійну думку: мене не так лякає присутність насильства у житті підлітків, а як те, що вони не зможуть його розпізнати. Бо справді страшно, коли дитина звикає до насильства, думає, що це цілковита норма і в результаті не може ні самостійно себе захистити, ні звернутися за допомогою», – ділиться Ганна.

Друга частина лекції зосереджувалася на фізіологічних аспектах. ЇЇ проводила Лілія Мінералова – лікарка вищої категорії, акушерка-гінекологиня, репродуктологиня зі стажем роботи 24 роки. Вона у своїх лекціях однаково звертає увагу як і на здоров’я та фізіологію дівчаток, так і хлопчиків. Учениці та учні 9-класу дізналися про те, як дозріває їхнє тіло, що таке норма, а коли слід звернутися до лікаря, про менструацію та полюції.

Лікарка наголошує на важливість відкрито говорити про інтимні частини тіла: «Часто до мене клієнти звертаються вже тоді, коли вже є якісь захворювання, проблеми з зачаттям, тобто тоді, коли вже важко такі проблеми вирішити. Зараз медицина, що правильно, зосереджена на питаннях запобігання хвороб. Багато проблем з репродуктивним здоров’ям можна вирішити на початку статевого дозрівання».

Ми помітили, що учні та учениці шкіл надзвичайно потребують таких уроків, бо відверто не вистачало часу, щоб відповісти на всі питання, які їх хвилювали і які потрібно висвітлювати, згідно зі стандартами ООН.

Якщо ви маєте запит на проведення лекцій на цю тему у своїй школі, напишіть нам на пошту (office@femwork.org)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.