На початку грудня Феммайстерня взяла участь в міжнародній конференції «Роль жінок у відновленні України: європейський інтеграційний вектор».

Участь жінок у різних аспектах процесів відбудови та євроінтеграції були наріжною темою обговорень під час панельних дискусій та воркшопів. Учасниці окремо обговорили проблеми гендерно зумовленого насильства під час війни та у післявоєнний період.

Відкрила цей захід Заступниця голови делегації Європейського парламенту в парламентському комітеті асоціації Україна – ЄС Віола фон Крамон зі словами: «В Україні більшість рішень зараз все ще ухвалюють чоловіки, президент і всі, хто його оточують, — це чоловіки, серед них немає жодної жінки».

«Жінки в авангарді цієї війни. Є волонтерки, військові та безліч жінок, що допомагають українському фронту. Мужність не має гендеру. В «рускам мірє» чоловік домінує, а жінка лише виконує визначені ролі. Це й відрізняє авторитарну Росію від Європи», — зауважила Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру.

Підсумком конференції стала розмова про цілісні стратегії гендерної рівності як обов’язкову складову процесу відновлення України. Участь у заході взяла й координаторка потреб підлітків Феміністичної майстерні Тамара Харчилава.

Тамара відмічає, що подібні заходи, окрім цікавих дискусій, сприяють мережуванню в громадському секторі та об’єднанню зусиль з однодумицями з ЄС. Так, протягом конференції вона мала плідні обговорення щодо складнощів фінансування діяльності неприбуткових організацій з членкинею Європарламенту Аліс Ба Кюнке, колишнею міністеркою шведського уряду, та щодо сексуальної просвіти в школах з представницями шведської організації Kvinna till Kvinna.

Заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало зауважила, що за підсумками дослідження одного з київських університетів, найбільший фактор ризику під час війни — бути жінкою.

Дякуємо Фонду імені Гайнріха Бьолля, Асоціації жінок-юристок України «Юрфем», офісам депутаток Європарламенту Віоли вон Крамон та Аліс Ба Кюнке, а також Українському Жіночому Фонду за організацію конференції