Одного вечора заходить наша Оля (голова Феммайстерні) в фейсбук, а там повідомлення тижневої давності від Уляни Супрун (відома українська громадська та державна діячка) із запрошенням на дискусію в рамках презентації книги «Коротка історія мізогінії» Джека Голланда.

І у її голові таке: «Щооо? У пані Уляни є видавництво? Мене запросили говорити про мізогінію НЕ в колі феміністок? Чому у мене вимкнені сповіщення з фейсбуку і я тиждень морозилася від людини?».

Попри страх публічних виступів та нового досвіду, наша Оля звісно ж зголосилася, і не дарма, бо іншими спікерками були потужні правозахисниці з дружніх організацій.. Та і про фемінізм поговорити це ж святе, тільки привід дай.

Переказувати дискусію з Мартою Чумало та Христиною Кіт (за модерації Марка Супруна) не будемо, але поділимося  кількома фактами з самої книги про античний період (і щиро радимо  її почитати!):

  1. В Древній Греції, якщо жінку було зґвалтовано, її чоловік зобов’язаний був розірвати з нею шлюб (закони Солона). За згвалтування жінку повністю викреслювали з соціуму, бо вважали її винною.
  2. Чоловіку за згвалтування був штраф, за позашлюбний секс з одруженою смерть.
  3. В Афінах батько міг продати в рабство дочку, яка втратила цноту до шлюбу
  4. Спільне між секс. революцією 1960-х, коли жінки приймали протизаплідні, і масовим прийняттям жінками християнства в 1 ст н.е право вибирати, чи хочуть вони народжувати. (християнство проти абортів, але не змушувало їх одружуватися, бо цінує цноту + не треба одружуватися після смерті чоловіка)
  5. Єпископ Александрії Кирило в 5 ст н.е, вбив видатну античну філософиню і науковицю Гіпатію Александрійську, підбуривши натовп зняти її шкіру живцем і потім спалити (бо розумна жінка то від диявола). Але його не притягнули до відповідальності, а пізніше зарахували до лику святих.
  6. У 431 р собор Католицької церкви проголосив Марію, єврейську селянку з Палестини, Матір’ю Божою. Це було справжнє возвеличення жінки. Але є нюанс вона була не суб’єктом, а абстракцією, а причиною її возвеличення була пасивність і асексуальність. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.