Понад двадцять міст: від Лондона до Сум – це географія учасниць, які долучились до школи з фем-активізму, що стартувала 10 квітня.
Феміністична майстерня в партнерстві з Надією Чушак, провідними українськими фем-дослідницями та Фондом Рози Люксембург організували курс лекцій сконцентрований на темах, які недопредставлені в українському феміністичному дискурсі. Зокрема, антирасистський фемінізм та кріп теорія. Також серед тем, які розглядає школа: феміністичні методи пізнання світу, зв’язок фемінізму з пост-/ деколоніальними теоріями, екофемінізм, марксистський фемінізм, квір теорія, феміністична критика націоналізму та мілітаризму.
Серед запрошених лектор_ок: Аміла Ждраловіч (Боснія та Герцеговина), Галина Ярманова, Ірина Замуруєва, Маріам Агамян, Марія Маєрчик, Мохіра Суяркулова (Киргизстан), Оксана Дутчак, Ольга Плахотнік.
Цільовою аудиторією школи стали активістки, що мають досвід діяльності від одного року та зацікавлені продовжувати свою діяльність.
Відбір проводився на конкурсній основі. Ми отримали в півтора раза більше заявок, ніж сподівались. Подавались абсолютно різні люди: ті, що мали багаторічний досвід, ті, хто тільки прийшли в активізм; люди старшого шкільного віку та вже дорослі люди. В результаті зі 131 заявки було відібрано 25 активних учасни_ць та 39 слухач_ок курсу.
Наразі відбулось вже п’ять занять: про феміністичну епістемологію, репродуктивні питання, марксистський фемінізм та антирасизм.
Навчання проходить згідно з принципами феміністичної педагогіки, базуючись на принципах, які було вироблено спільно з учасни_цями на початку школи.
Попереду ще півтора місяця теорії, а потім учасни_ці будуть запрошені до Львова провести презентації, поєднуючи отримані знання та досвід активізму.
Після завершення 10 активних учасни_ць приїдуть на зустріч у Львові для рефлексії та неформального спілкування. А вже восени 5 випускни_ць школи проведуть у Львові презентації, поєднуючи отримані знання та досвід активізму.