Через російську агресію проти України у Львові зараз знаходиться багато внутрішньо переміщених осіб спраглих до культурних подій та цікавих заходів. Тож з квітня цього року “Феміністична майстерня” відновила проведення просвітницьких подій.

За доступністю наші події діляться на відкриті події, на які можуть прийти всі охочі, та закриті події, на які можна потрапити тільки після реєстрації. Ми проводимо події як для львів’ян_ок та людей, які проживають зараз у Львові, так і для феміністичної спільноти, сформованої довкола нашої організації.

Відкриті просвітницькі події про фемінізм

Щотижня ми провидимо відкриті лекції про фемінізм. З квітня відбулися такі події:

  • дискусії «Альтернатива шкільній освіті», «Сексизм в літературі», «(Українські) жінки в (російському) кіно»
  • тренінги та воршопи «Втручання свідка» і «Психологічна самодопомога»
  • лекції «Fashion week: створено українками», «Еко-фемінізм: як турбота про навколишнє середовище пов’язана із правами жінок*”, «Що буде з нашими містами: право на житло під час та після війни», «Бодіпозитив: як полюбити себе в світі, де всі крім тебе ідеальні», «Ефект Матильди: систематичне викреслення науковиць зі сторінок історії», «Коли влада стала жіноч(н)ою: українська оптика», «Дуже треба на вчора: художниці, іменами яких (не)названі вулиці»

Ці івенти відвідали сумарно 162 людини.

З окремих подій ми готуємо конспекти, тож частково ознайомитися із інформацією з лекції можна у текстовому форматі. Всі матеріали публікуємо на нашому сайті у розділі “Блог”.

Новий регулярний формат – спікінг клаб 

За цей час ми запустили оновлений регулярний формат – англомовний спікінг клаб про фемінізм з професійною викладачкою Тео Коронер. Ми вже мали досвід проведення спікінг клабі на тему фемінізму, але вирішили додати більше практичної складової саме для покращення розмовної англійської. 

Наразі він працює в тестовому режимі. Подія вже відбулася офлайн у Львові, а також онлайн на платформі zoom. До останньої долучилися люди з Варшави, Тернополя, Києва, Одеси та Львова. Це чудова можливість для всіх охочих не лише “підтягнути” знання з англійської, а й знайти нові знайомства серед людей зі схожими – феміністичними – цінностями.

Закриті події: психологічна підтримка, підтримка спільноти та група росту самосвідомості

“Вшанування Ліліт”

Ми продовжуємо добру традицію  регулярних зустрічей закритої групи росту самосвідомості «Вшанування Ліліт». Цей формат передбачає проговорення власного досвіду про особисте: про секс, тілесність, власні переживання. Сама ж група працює два років і з початком повномасштабного вторгнення не втратила своєї актуальності.

Навпаки, нам вбачається, що в світлі збільшення кількості сексуального насильства, пов’язаного з російською війною проти України, дуже важливо обговорювати власні страхи та методи самопідтримки, з цим пов’язані.

Закриті події для феміністичної спільноти

Нам важливо залишатися згуртованою активістською спільнотою, підтримувати близькі дружні стосунки та мати місце для обговорень важливих феміністичних питань. Саме тому щомісяця ми проводимо закриті події для феміністської спільноти львів’ян_ок, сформованої довкола нашої організації. Формати варіюються від кінопереглядів до настільних ігор.

Серед нашої спільноти багато людей, які продовжують займатися активізмом та волонтерством, тож такі події є можливістю відпочити, відновити сили, поспілкуватися з однодумицями та отримати таку необхідну кожн_ій підтримку.

Онлайн-група психологічної підтримки

Також онлайн група психологічної підтримки продовжує відбуватися щотижня. З червня ця група стала закритою і доєднатися до неї вже не можна. Однак учасниці під модеруванням Олени Дівеєвої — керівниці центру науково обґрунтованої терапії InnerSurfing — та Наталії Дяків — практичої психологині — продовжують збиратися щопонеділка і говорити про те, що непокоїть.

Ми продовжуємо проводити лекції, воркшопи і дискусії та піднімати важливі питання про права людини та гендерну рівність у сучасних реаліях. Слідкуйте за анонсами нових подій!

 

Текст: Ксенія Термасіна, Анастасія Юрченко

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.