У Феміністичній майстерні відбувається передача повноважень голови організації. Для нас це велика зміна, адже попри динамічний розвиток, купу різних підходів і людей, які пройшли з організацією успіхи та виклики, з 2016 року до тепер організацією керувала одна незмінна людина — Йош. Ми хочемо подякувати Йош і привітати нову керівницю — Олю Ященко.

Йош була співзасновницею ініціативи Феміністична майстерня у 2014, і створювала її разом з кількома товаришками, більшість з яких невдовзі переїхали зі Львова або покинули ініціативу. У 2016 році ми зареєстрували Громадську організацію, і Йош зголосилась бути формально оформленою як голова через попередній досвід роботи з паперами та бюрократичними установами. На той час всі процеси були досить неформальними та анархічними. Але саме Йош поставила задачу перетворити організацію на постійну структуру, з візією й операційним планом, можливістю оплачувати активісткам їхню роботу. Без цього зміни в суспільстві, яких прагнули учасниці команди, складно було уявити. Так з формальної лідерки вона перетворилась на повноцінну керівницю і фандрейзерку.

Цей шлях був надихаючий, але і складний, адже аналогів низової феміністичної організації, яка мала б достатнє фінансування, в Україні немає. Ми все тестували на своєму шляху.  У 2021 році після чергової кризи Йош прийняла рішення піти з цієї галузі й закрити організацію, бо не було кому передати відповідальність. Ми навіть влаштували Па-па-паті, де оголосили спільноті про це рішення. Втім вже через місяць після вечірки кілька людей зголосились взяти на себе ФМ, і ми почали планувати процес передачі обов’язків і новий план діяльності. Але в лютому росія вторглась в Україну, і ми всі зрозуміли, що кидати активізм і наші здобутки не на часі. Наша спільнота і попередній досвід праці стали міцним підґрунтям для організації гуманітарної і політичної роботи для захисту держави. Тож замість закривати організацію ми почали розширювати діяльність, а Йош днями й ночами шукала ресурси і допомогу для забезпечення спільноти.

З повномасштабним вторгненням до волонтерської діяльності ФМ долучилось багато активіст_ок з нашої спільноти і нових людей. В цей час Йош запросила до управління процесами Олю Ященко, учасницю спільноти, розгледівши в ній вражаючі навички організовувати процеси. За плечима Олі досвід роботи в менеджменті, сфері неформальної освіти та комунікаціях. Вона вміє збирати всіх в стресових умовах і підтримувати складні процеси, а також може знайти підхід до кожної людини.

З цього часу насправді і почався процес залучення Олі до керування організацією, і всі менеджерські рішення Йош і Оля вже приймали разом. Завдяки Олі ми побудували нову структуру організації і збільшили обсяги роботи в кілька разів. А Йош забезпечила бюджет для цих змін. 

І тепер Йош передає повністю свої попередні відповідальності Олі. Попереду — оформлення цієї зміни офіційно і впорядкування всіх процесів, але вже зараз просимо вас вітати і підтримати Олю Ященко в цій ролі. Наша команда щиро рада цій зміні, адже, хоч нам і шкода прощатися з Йош, ми віримо, що кожна людина мусить займатися тим, що для неї актуально на її особистому шляху зараз. Ми вдячні Йош за напрацювання і раді, що вона передає відповідальності в дбайливі і професійні руки Олі. 

Йош йде з такими словами: «Я рада лишати ФМ на стадії, коли організація переживає такий інтенсивний період і масштаб її діяльності великий, як ніколи. За 9 років в організації я кілька разів виснажувалась в нуль через брак ресурсів і визнання з боку суспільства (навіть від партнерів і донорів), готова була покинути фемінізм як роботу, незалежно від того, що станеться з організацією. Але врешті в найкризовіший момент — початок повномасштабної війни — мій вклад в людей і процеси спрацював. Пишаюсь, що в організацію прийшло і продовжує приходити багато крутих феміністок, яких мотивує можливість розвивати країну, працюючи в Феміністичній майстерні. І переконана, що Оля буде надійною опорою і натхненницею в цьому як для команди, так і для українок та українців в цілому».

Вітальне слово від Олі: «В першу чергу я дякую Йош за всю пророблену роботу, за попередні напрацювання та окремо за нашу продуктивну і підтримуючу співпрацю. З моменту залучення в організацію я щоденно переймала від неї необхідні знання та досвід, і це було дуже цінно. Варто визнати, що процес передачі повноважень і звільнення Йош є непростим для нас, але вся команда ФМ вкладається в те, щоб пом’якшити вплив цього перехідного періоду, і це згуртовує ще більше. Попереду чекають нові виклики, але разом з ними і нові результати. Я пишаюся тим, що під час повномасштабної війни наші активістки знаходять сили та мотивацію працювати заради змін в суспільстві та заради перемоги, і робитиму все, що від мене залежить, аби підтримати їх, розширювати діяльність Фем майстерні та бути її опорою».