У Львові 22-23 червня на території FESTrepublic відбувся найбільший в Україні фестиваль освіти «Вчителі майбутнього». У заході взяли участь понад 2000 представників та представниць освітянської спільноти з усіх куточків України: вчитель_ки, директор_ки шкіл і люди, яким дуже важлива освіта.

Були серед них й представниці “Феміністичної майстерні”: координаторка адвокації потреб підлітків Тамара та менеджерка Ганя.

Під час заходу наша організація долучилася до Ярмарку освітніх інновацій, який зібрав партнерів та партнерок ГО “Освіторія” – ініціативи, яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні.

За два дні Тамара та Ганя особисто прокомунікували з близько 150 вчитель_ками та директор_ками українських шкіл. Під час спілкування розказали їм про роботу “Феміністичної майстерні” у сфері адвокації потреб підлітків, надали інформаційні матеріали: про бодіпозитив, менструацію для школярок, а також поділилися нашими матеріалами, які можуть стати у нагоді під час викладання тем сексуальної освіти в школах. Зібрали контакти тих, хто хотіли б щоб наша громадська організація провела лекції на тему репродуктивного здоров’я та статевої освіти для школярів та школярок, а також тренінги для освітян_ок щодо нових методів та інструментів викладання цієї теми в рамках шкільної програми.

Також вдалося прокомунікувати з Міністром освіти та науки. Ми зазначили про необхідність залучити громадський сектор до обговорення проєкту державного стандарту для профільного рівня загальної середньої освіти, що розробляється МОН. Нагадаємо, що передбачається впровадження окремого курсу статевого виховання, який враховуватиме досвід європейських країн із впровадження програм статевого виховання. 

Також відбулася плідна розмова з керівником Управління освіти Львова Андрієм Закалюком, що підтримав ідею проведення тренінгів громадським сектором для місцевих вчитель_ок про нові інструменти викладання статевої освіти.

У розмовах з нами на Фестивалі провідні національні освітяни та освітянки наголошували про необхідність впровадження повноцінної шкільної програми з сексуальної освіти, але держава поки з цим не поспішає. У той же час, вже зараз Україна має погіршення репродуктивного здоров’я дітей та сплеск сексуального насильства, що є наслідком відсутності у молодшого покоління доступу до якісної наукової інформації. Покращити ситуацію можуть спеціалізовані тренінги від громадського сектору як для школяр_ок, так і для викладач_ок”, – зазначає Тамара.