ГО «Феміністична майстерня» продовжує свою освітню діяльність, зосереджуючись на важливих аспектах міжособистісних стосунків. У вівторок, 28 травня, у «Школі дружньої для дитини» відбулися лекції на тему «Дружба, кохання та романтичні стосунки», які проводила психологиня Уляна Бонцьо.

Вона розповіла про важливість дружби, кохання та романтичних стосунків, підкресливши, що будь-які стосунки мають приносити радість та задоволення, а не бути джерелом стресу або негативних емоцій. Психологиня акцентувала на різниці між здоровими та деструктивними стосунками, зазначивши, що у здорових стосунках не має місця ультиматумам. Діти розповіли, що часто вони чули вимоги «Або ти зробиш це, або я не буду з тобою дружити». Вона також розповіла про важливість особистих кордонів і як їх зберігати.

Одним із ключових моментів лекції була гра «Клубочок дружби», яка допомогла учням краще зрозуміти принципи побудови стосунків (а ще як правильно мотати клубок). Вони мусили по черзі називати факт про себе і протягувати між собою ниточку, як символ того, що між ними є зв’язок. Наприкінці вправи між учнями утворилася павутина.

Також лекторка виокремила питання про романтичні стосунки, пояснивши, що вони ґрунтуються на взаємному виборі, довірі та підтримці. Вона наголосила, що важливо вміти розпізнавати свої почуття і відрізняти любов, дружбу та закоханість. Під час такої розмови один хлопчик встав і сказав: «А я знаю хто в мене закоханий – ця людина сидить навпроти мене. Я її відшив, бо вона мені не сподобалась». Дівчинка в мить сховалася під парту.

Уляна використала цей випадок, щоб підкреслити, що почуття симпатії чи закоханості не є причиною для сорому. Вона пояснила, що кожна людина має право на свої почуття і що ці почуття можуть бути дуже різноманітними. Присоромлювати когось за те, що він або вона має почуття до іншої людини, недопустимо. Психологиня наголосила на важливості поваги до почуттів інших людей і вмінні спілкуватися про свої власні почуття з повагою і тактовністю.

«Це було дуже корисно, оскільки багато хто може не розуміти свої почуття та емоції. Мені сподобалось те, що могли обґрунтовувати свою думку і не відчувати за неї засудження», – поділилася учениця.

Ця серія лекцій стала важливим кроком у формуванні у молоді навичок здорових і щасливих стосунків, що, безумовно, вплине на їх подальше життя.