Феміністична майстерня у суботу, 27 січня, запустила серію лекцій для батьків та підлітків про те, як говорити з дітьми про секс та дорослішання.

Просвітницький захід проводиться з метою підвищення обізнаності родин про медичні та юридичні аспекти, що за стандартами ООН мають входити до статевого виховання дітей. Присутність на лекціях одночасно і батьків, і дітей усуває бар’єри у їх спілкуванні на складну тему. В цілому цей формат сприяє зміцненню довіри та щирості всередині сім’ї. 

У першій частини лекторію йшлося про статеве дозрівання дитини. Читала цю лекцію лікарка вищої категорії, акушерка-гінекологиня, репродуктологиня зі стажем роботи 24 роки – Лілія Мінєралова. Учасниці та учасники дізналися про особливості пубертатного періоду як у дівчат, так і у хлопців, говорили й про досить табуйовані в українських школах питання – менструацію та контрацепцію. Окремо гінекологиня зупинилася на необхідності протидії стресу.

«Хронічний стрес, викликаний війною, виснажує та руйнівно впливає на хлопців та дівчат. Тому дуже важливо достатньо спати та зменшити кількість цукру у раціоні дітей», – наголошує лекторка. 

Другу частину ми присвятили правовим аспектам, що входять до сексуальної освіти підлітків: сексуальне насильство щодо дітей та відповідальність за нього, згода на секс, репродуктивні та сексуальні права підлітків, а також протидія дискримінації.  Виклала ці питання юристка з гендерних питань Феміністичної майстерні Ганна Чир.

«Наріжним каменем статевої освіти є концепція добровільної згоди – концепції про те, що в кожної людини є власні кордони, але шкільні підручники про це мовчать. Підліткам варто пам’ятати про 5 ознак такої згоди:  мовчання – не згода. Лише “так” означає “так”. Згоду можна дати на одну сексуальну дію, а не на іншу. Згода може бути відкликана в будь-який момент. Згода має бути ствердною. Партнери мають перебувати у рівних умовах щодо влади», – зазначає Ганна. 

Наприкінці тренінгу батьки мали можливість отримати консультації від лікарки в приватному порядку та корисні контакти щодо медичної допомоги дітям. Також одна з учасниць запросила Феміністичну майстерню з лекціями щодо статевого виховання до школи, де навчається її донька.

 На заході серед присутніх були також соціальна працівниця з підопічною та педагогині, що пройшли тренінг «Як викладати окремі питання щодо репродуктивного здоров’я та статевої освіти школярів та школярок». Цього разу освітянки вже долучилися як матері, які прагнуть дати донькам-тінейджеркам знання на чутливі теми, про які мовчать шкільні підручники. 

Якщо ви бажаєте відвідати наші лекції, напишіть нам на office@femwork.org (кількість місць обмежена).