Феміністична майстерня висловлює солідарність з протестом проти анти-абортного законопроекту у Польщі. До заборони абортів, що вже там діє, новий законопроект додасть наступне:

1) якщо пологи є небезпечними для здоров’я вагітної, вона все одно має народжувати; медичний персонал зобов’язаний зачекати до моменту, поки загроза життю є прямою, у протилежному випадку лікарям загрожує до трьох років ув’язнення;

2) жінки, що завагітніли у результаті зґвалтування, навіть неповнолітні дівчата, зобов’язані народжувати;

3) всі випадки викиднів будуть перевірятися поліцією і спеціальною радою. Якщо буде доведено факт аборту, жінка може бути ув’язнена на термін до трьох років.

Феміністична майстерня вважає, що подібний законопроект суперечить базовим правам людини, зокрема віднімає право жінки самостійно розпоряджатися своїм тілом. Як свідчать дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, практика заборони абортів не приводить до зниження рівня небажаних вагітності, натомість підвищує рівень смертності серед жінок, оскільки ті вимушені вдаватися до небезпечних процедур переривання вагітності.


Ефективною практикою протидії небажаній вагітності є сексуальна освіта
та покращення економічного становища.


Ми закликаємо поширювати інформацію про недопустимість прийняття подібних законопроектів і висловлювати солідарність польськими жінкам, що виходять на масові протести сьогодні. Щоб підсилити увагу до протесту, ви можете поставити в соцмережах профільною фотографію ту, де ви вдягнені у чорне, і додати хештеги: #czarnyprotest #blackprotest.

UPD: Громадська організація «Феміністична майстерня» 3 жовтня провела акцію на підтримку протестуючих польських жінок. Деталі тут.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.