Міжнародний феміністичний форум AWID відбувається раз на чотири роки. І це вже вдруге представниці «Феміністичної майстерні» взяли в ньому участь. Попередній, 14-й форум, відбувся виключно в онлайн-форматі через локдаун. Цьогоріч 15-й форум відбувся в Таїланді. Захід об’єднує феміністок з усього світу, тому події та панелі є надзвичайно різноманітними і охоплюють питання прав жінок у різних регіонах.

Співзасновниця «Феміністичної майстерні» Йош відвідала світовий з’їзд феміністок в Таїланді AWID, і ділиться цим досвідом і порадами з тими, хто хоче взяти участь в міжнародних подіях.

Відсутність представлення української повістки на AWID

Цьогоріч на AWID бракувало висвітлення української тематики. На жаль, через незрозумілі обставини членство «Феміністичної майстерні» в AWID не було вчасно продовжене, тому ми не отримували інформації про підготовку до події. Організаційна підготовка до такого заходу триває понад рік, і саме в цей період можна подавати пропозиції щодо організації панелей чи заходів. Проте слід розуміти, що таких заявок надходять тисячі і організатор_ки обирають лише обмежену кількість. Це єдина можливість отримати платформу для висвітлення важливих питань. Отже, якщо хочеш просунути свою повістку на подію такого масштабу, треба готуватися дуже завчасно і  уважно слідкувати за анонсами. Для AWID дедлайн заявок зазвичай встановлюється приблизно за рік до проведення форуму.

15-й Форум AWID: цифри та логістика

15-й міжнародний форум зібрав від 3,5 до 4 тисяч учасниць і тривав чотири дні – з 2 по 5 грудня 2024 року. Це масштабна подія з численними панелями та дискусіями, які відбуваються одночасно. Важливо заздалегідь обрати цікаві події, щоб встигнути їх відвідати. Логістика на місці також виявилася складною – необхідно зареєструватися у спеціальному додатку, розібратися у навігаційних інструкціях та орієнтуватися у величезному виставковому просторі.

Як активістці з України, яка подорожувала самостійно, Йош було важко і хотілося знайти інших учасниць з України. Через вимоги безпеки вони не мали доступу до бази зареєстрованих на форум,  тому довелося своїми силами шукати співвітчизниць, і, на щастя, це вдалося.

Передфорумні активності

Події, пов’язані з форумом, фактично розпочинаються за день до офіційного відкриття. Так само за день була відкрита реєстраційна стійка. Тому Йош радить прибувати за два дні до початку події: один день знадобиться на адаптацію до нового середовища, а у переддень можна реєструватись і брати участь у попередніх заходах, розбиратися з навігацією. Також цей день можна використати для зустрічей з представницями донорів або партнерками, з якими до цього ви могли спілкуватися лише онлайн.

Поради для активісток, які вперше їдуть на міжнародну подію (особливо в далекі країни):

  1. Приїжджайте завчасно – бажано за два дні до початку.
  2. Ознайомтеся з програмою форуму та визначте, які події хочете відвідати ще до виїзду з України.
  3. Роздрукуйте свої візитки з особистими контактами.
  4. Підготуйте креативні листівки чи буклети про вашу діяльність та інформацією про контактних осіб.
  5. Вдягайте на себе національні атрибути та / або мерч вашої організації, аби вас можна було вирізнити в натовпі.
  6. Український прапор та сувеніри точно не будуть зайвими.
  7. Ведіть нотатки про поїздку та події – інформація швидко забувається.
  8. Якщо є можливість, їдьте не одна або заздалегідь зв’яжіться з іншими українськими активістками, щоб разом було легше орієнтуватися.
  9. Враховуйте погодні умови, культурні особливості та заплануйте час на пошуки звичної для вас їжі.
  10. Візьміть аптечку, а також снодійне для подолання джетлагу.
  11. Створіть чат з колегами – їхня підтримка навіть на відстані може бути дуже корисною.
  12. Залиште собі один додатковий день після конференції, щоб зустрітися з новими контактами та донорами.

Участь у дискусіях і можливість спонтанного виступу

Хоч Йош не була запрошеною спікеркою, вона відвідувала панелі і дискусії, і брала слово на них.  Це дало можливість ставити питання, знайомитися з гостями та доповідачками, і таким чином піднімати українську повістку. Важливо також слідкувати за чатами події, щоб не пропустити нові можливості. Підготуйте короткий огляд важливих питань своєї країни, щоб можна було швидку ввести в контекст людину, з якою знайомитесь. Використовуйте сторітелінг, щоб розповісти про проблеми і контекст вашого активізму, це працює набагато краще, ніж сухий перелік фактів.

Цього разу організатори зробили спонтанне оголошення – всі, хто не мали можливості виступити, могли зареєструватися на одноплинний виступ тривалістю 1 хвилину під час фінальної події перед 3-тисячною аудиторією. Реєстрація була відкрита всього на кілька годин, а текст довелося писати вночі. Близько 20 осіб скористалися цією можливістю, серед них і  українські активістки. Це була нагода говорити про війну в Україні, нашу національну ідентичність, боротьбу з російським імперіалізмом та роль українських жінок. Виступ перед такою великою аудиторією був дуже надихаючим, і Йош вдячна за цю можливість.

Підготовка до такої поїздки – це складна колективна робота, і ми дуже вдячні Українському Жіночому Фонду за підтримку у фінансуванні цієї подорожі та собі за те, що знайшли сили це здійснити.

*Поїздка Йош на форум AWID, як представниці ГО Феміністична майстерня, та проведення цієї події стали можливими завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе ГО Феміністична майстерня. Інформація, що представлена на події, не завжди відображає погляди УЖФ.