ЩО: Онлайн-школа “ Фемінізм для активіст_ок: теорія для практики”
КОЛИ: 
 з 10.04 до 19.06 щосуботи

‼ Важливо: відбір учасни_ць відбувається на конкурсній основі. Передбачається 25 активних учасни_ць та 20 вільних слухач_ок.

‼ Участь за реєстрацією (посилання)


Про школу:

Побутує думка, що теоретизування та активізм – це дві відокремлені сфери. Школа «Фемінізм для активіст_ок: теорія для практики» має на меті продемонструвати, що ці дві царини можуть бути взаємопов’язаними та працювати на підсилення та підтримку одна одної. Ми виходимо із засновку, що всім людям притаманна здатність до критичного мислення та теоретизування, хоча суспільства, у яких ми живемо, цю здатність притлумлюють. Теорія, якщо вона пов’язана із практикою, може стати місцем зцілення, революції та емансипації.

Школа ставить на меті не висвітлити усі напрямки фемінізму, а сконцентруватися на темах, які недопредставлені в українському панівному феміністичному дискурсі. Підбір тем і формат інтерактивних занять спрямовані на те, щоб учасни_ці поглибили здатність теоретизувати та розвинули критичний апарат, який допоможе активіст_кам деконструювати та підважувати множинні ієрархії та системи пригноблення. Так, серед тем, які опрацьовуватимуться у рамках школи – феміністичні методи пізнання світу, інтерсекційність, квір теорія, зв’язок фемінізму з пост-/ деколоніальними теоріями, фемінізм та антирасизм, екофемінізм, марксистський фемінізм, кріп теорія (crip theory), феміністична критика націоналізму та мілітаризму.

Водночас, ми запросили наших лектор_ок поміркувати в рамках своїх занять над темою “вразливості” та тим, як вона фігурує в різних феміністичних школах та теоріях. Панівні ідеологоії сучасності прославляють сильних, спроможних, цілеспрямованих індивід_ок та групи, і саме тому важливо говорити про вразливість як визначальну рису людського буття. Усі ми вразливі (хоча певні форми вразливості і прекарності розподілені нерівномірно). Прагнення до власної невразливості робить нас нечутливими до вразливості інших. А інші – це ті, завдяки яким ми стаємо собою. Тож ми вбачаємо важливим завданням для феміністичної теорії та практики в Україні переосмислити поняття вразливості і в рамках школи заохочуватимемо учасни_ць міркувати над тим, як це явище впливає на їхнє життя та активізм.

Школа складатиметься із 10 занять щосуботи, які будуть вести запрошені спікер_ки, а також із колективної та індивідуальної роботи учасни_ць на онлайн платформі курсу.
Школа організована на засадах недискримінації, анти-расизму, анти-гомофобії. Школа дотримується принципів трансінклюзивного фемінізму. Щоби забезпечити комфортні та продуктивні умови спільної роботи, на початку школи ми проведемо сесію, на якій разом виробимо принципи взаємодії в рамках проекту.

Хто проводить школу?

Запрошені лектор_ки:

Адріана Захарієвич (Сербія), Галина Ярманова, Ірина Замуруєва, Маріам Агамян, Марія Маєрчик, Мохіра Суяркулова (Киргизстан), Оксана Дутчак, Ольга Плахотнік.

Координаторка освітньої частини

Надія Чушак, феміністка, освітянка з досвідом праці у формальній та неформальній сферах освіти.

Координаторка школи

Марічка Собко, активістка “Феміністичної майстерні”

В результаті школи, учасни_ці:

Отримають знання про різні напрямки та школи феміністичної теорії
Вдосконалять навички критичного мислення і аналізу повсякденних реалій та глобальних процесів
Налагодять контакти з активіст_ками з інших регіонів України

Для кого ця школа

Ми запрошуємо на школу фемініст_ок, які в активізмі від 1 року і мають досвід реалізації власних ідей та проектів. Якщо ви вже працювали в низовій ініціативі чи зареєстрованій організації і потребуєте додаткових теоретичних знань, тоді ця школа для вас. Під активізмом ми розуміємо широкий спектр діяльності, не обмежений рамками роботи ГО. Про свій досвід активізму ви можете розповісти детальніше в заявці. Школа відкрита для трансгендерних, небінарних та гендерно-некомформних людей.

Форми участі

Учасни_ця – присутність на заняттях і участь в обговоренні (як мінімум на 80% занять)
Участь в заняттях, а також взаємодія на онлайн платформі курсу з метою створити додаткову можливість для обміну думками, проговорення занять, актуальних тем тощо.
Дана форма для вмотивованих брати участь у всіх етапах школи.
Слухач_ка – доступ до матеріалів курсу
Ця форма не передбачає участь в обговоренні та подальших активностях школи.

Що далі? / Активності після школи (червень 2021)

В рамках цього проекту після закінчення школи ми запрошуємо 10 активних учасн_иць на зустріч у Львові для обговорення результатів школи та питань, які виникнуть під час онлайн-школи, а також неформального спілкування.

Протягом липня-вересня 5 випускни_ць школи ми запросимо до Львова провести презентації, поєднуючи отримані знання та досвід активізму.

 

Прийом заявок триває до 31 березня

Ми повідомимо про відбір учасни_ць 6 квітня.

 

Якщо у вас виникли питання стосовно школи пишіть на feministworkshop@gmail.com

 

Проект реалізується за підтримки Фонду Rosa Luxemburg Stiftung в Україні


Реєстрація      


Підтримати нас на Patreon!      Залишити відгук! 

Подія у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.