3 жовтня у Львові представниці громадської організації «Феміністична майстерня» провели акцію та встановили символічну інсталяцію в рамках польської кампанії проти заборони абортів «Чорний протест». Акція відбулася біля Генерального Консульства Республіки Польща на вул. Івана Франка, 108.

Цього ж дня у Польщі проводять всепольський протест жінок. Онлайн ініціатива під назвою «Чорний протест/ Czarny protest», почалася в соціальних мережах після того, як минулого тижня в першому читанні в польському Сеймі пройшов законопроект, що передбачає не тільки повну заборону абортів, але й введення кримінальної відповідальності за їх вчинення.

Нагадаємо, що дана поправка передбачає ув’язнення на термін від трьох місяців до п’яти років для жінок, які намагаються зробити або вже зробили аборт, а також збільшує максимальний термін ув’язнення для всіх, хто рекомендує зробити аборт або допомагає в його проведенні. Ініціатива фундації “Prawo do życia” є спробою позбавити жінок репродуктивних прав та свобод. Ми, активістки “Феміністичної майстерні”, висловлюємо свою підтримку та солідарність польським жінкам у їх боротьбі за повноту людських прав. Більше інформації про законопроект та позицію ФМ читайте тут.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.