Міжвідомчі мінімальні стандарти запобігання ґендерно-зумовленому насильству та реагування на нього в умовах надзвичайних ситуацій – під такою назвою у квітні у Львові відбувся 5-денний тренінг від ГО «Жіночі перспективи», в якому взяла участь представниця «Феміністичної майстерні» Тамара. Мета заходу – надати нові знання та підходи представницям жіночих та феміністичних організацій для ефективного реагування на ГЗН в рамках проєкту «Заклик до дії: місцеве реагування 2023-2025», що реалізується за підтримки CARE та Міністерства закордонних справ Німеччини.


Тренерка Олена Дашутіна, керівниця напряму з протидії сексуальному та ґендерно-зумовленому насильству Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (Alinea International за підтримки МЗС Канади), та тренер Сергій Велигодський з Фонду ООН у галузі народонаселення України презентували міжнародний досвід у вигляді 16 стандартів. Ключовий принцип стандартів, необхідних для запобіганню ГЗН, реагуванню на нього та наданню багатосекторальних послуг – зосереджуватися на постраждалій людині та гарантувати їй безпеку, конфіденційність, повагу та недискримінацію. Також протягом тренінгу учасниці проаналізували як на практиці в Україні відбувається надання допомоги постраждалим від насильства за статевою ознакою та що необхідно покращити.

«ҐЗН – це жахлива реальність для мільйонів українських дівчат і жінок, а також масове порушення прав людини. Під час війни росії проти України, як і в усіх інших надзвичайних ситуаціях, насильство щодо цих категорій населення лише зростає. Участь у тренінгу дала мені знання щодо боротьби з гендерними стереотипами, які лежать в основі насильства, чутливості комунікації з постраждалими та про ефективну взаємодію різних субʼєктів при наданні допомоги. Не зважаючи на складну у викладанні тему, усі дні лекції чергувалися з практичними заняттями, що робило новий матеріал доступним для розуміння, а кожний день неймовірно цікавим», – діліться своїми враженнями Тамара.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.