Нова хвиля перейменування вулиць принесла не лише більше українських імен на карти наших міст, а й більше жіночих. Письменниці, художниці, військові та меценатки незаслужено невідомі для більшості, нарешті відвойовують собі місце у вигляді табличок на будинках, а згодом, сподіваємось, і у наших серцях. 

Феміністична Майстерня спільно з Cedra Journal відібрали на наш погляд найвпливовіших жінок, чиї прізвища вже прикрашають таблички з назвами вулиць столиці. 

А які ще жіночі імена з’явилися на карті Києва — дивіться у серії відео «Велике перейменування» на ютуб-каналі Cedra blog, і відкривайте для себе нових героїнь в історії України. Також радимо слідкувати за ютуб-каналом Феміністична Майстерня і бути в курсі актуальної дискусії щодо проблем жінок у сучасному українському суспільстві. 

Галшка Гулевичівна

У Голосіївському районі, в історичній місцевості Цимбалів Яр, з’явився провулок Галшки Гулевичівни (замість провулка Столєтова). Співзасновниця Києво-Могилянської академії, одна з найбагатших жінок свого часу, Єлизавета Гулевич, переживши двох чоловіків, заповіла свої майже незліченні скарби на розбудову шкіл, друкарень і лікарень. 

Христина Алчевська (старша)

У мікрорайоні Бортнічі, у Дарницькому районі, провулок Валентини Терешкової перетворився на провулок Христини Алчевської. Чоловік – засновник цілого міста, шестеро відомих дітей і сама Христина — популяризаторка української мови, просвітителька і меценатка. 

Олександра Екстер

У Деснянському районі Марина Цвєтаєва поступилась місцем київській художниці Олександрі Екстер. Супрематизм, кубізм, абстракціонізм — це про неї. Більшість робіт Олександри «живуть» у США, та маємо кілька у Національному художньому, і обов’язково забіжимо подивитись після перемоги. 

Олена Степанів

Вулиця Чайкіної в мікрорайоні Звіринець, що у серці Печерського району, відтепер називається на честь викладачки, історикині, першої жінки зарахованої на військову службу у званні офіцера – львів’янки Олени Степанів. 

Княгиня Інгігерда

У Дніпровському районі на Старій Дарниці замість прозаїчної вулиця Лобачевського тепер є вулиця Княгині Інгігерди. 

Дружина Ярослава Мудрого, бабуся Володимира Мономаха, за легендами, стримувала непростий характер чоловіка і посприяла утворенню у майбутнього нікнейму «Мудрий» замість «Запальний».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.