Деякі вчені стверджують, що жінки міняють свій звичний вибір їжі, якщо їдять з чоловіками, щоб виглядати більш фемінно. Зокрема, жінки надають перевагу меншим порціям та низькокалорійній їжі, що традиційно асоціюється з жіночністю.

Для своєї дисертації я досліджувала, чи жінки змінюють свої харчові звички (що вони їдять та в який спосіб) залежно від того, з ким вони обідають: з чоловіком чи з іншою жінкою. Щоб дослідити це явище, я провела 42 години спостереження без участі у процесі у двох 4-зіркових ресторанах на Західному узбережжі Сполучних Штатів. Я спостерігала за поведінкою під час обіду у 76 євро-американських жінок (37 обідали з чоловіками, а 39 — з жінками), віком від 18 до 40 років, щоб визначити відмінності в їхніх харчових звичках.

Я виявила, що жінки змінювали спосіб, яким вони їли, залежно від гендеру людини, яка їх супроводжує. Загалом під час обіду з чоловіком жінки, як правило, кусають їжу дуже акуратно та прицільно, розділяли їжу на дрібні шматочки, їли повільно, а також багато використовували серветки. Вони підтримували своє тіло у одній позі та старалися обмежити рух тіла протягом всього обіду. У той же час, із супутницею-жінкою, інші жінки кусали їжу більш випадково, ділили порцію на більші шматки, менше використовували серветки та рухалися під час обіду набагато більше.

Ось одна з моїх польових нотаток стосовно розмірів укусів:

Хоча її тарілка повна їжі, кожен шматочок, що вона із зусиллям наколює на виделку, ледве помітний. Напевно вона стає більш ситою, адже кожен наступний шматочок менший за попередній… Досі вона їсть малими шматочками. Якимось чином вона поділила один овоч більше ніж на п’ять шматочків.

Також я спостерігала, як багато жінок, які хочуть взяти великий шматок, зупиняли самі себе. Інша нотатка:

Вона відламує великий шматок крекера, підносить його до рота. Потім зупиняється на мить, напевно для того, щоб зрозуміти, чи нормальний розмір шматка й чи зможе вона з ним впоратися за один укус. Після хвилини роздумів вона відкушує половину й акуратно кладе залишок до своєї тарілки.

Зупинки задля розділу великих укусів на менші — це фемінна харчова звичка, яка передбачає усвідомлений контроль за розмірами укусів. Це говорить про те, що жінки можуть навмисно міняти свою поведінку, щоб виглядати більш фемінно.

Я також спостерігала зміни в тому, як жінки використовують серветки, під час обіду з жінкою та з чоловіком. Тоді, коли супутник був чоловіком, жінки користувалися серветками частіше та більш прицільно, ніж у випадку із супутницею жіночого гендеру. У деяких випадках жінки згортали серветки в чотири рази, перш ніж використати, щоб меншим краєм серветки можна було торкнутися кутів рота. В іншому випадку жінка обгорнула серветку навколо пальцю, щоб тільки точково торкатися обличчя. Жінки, які використовували серветки прицільно, також користувалися ними доволі часто:

Використовує серветку, щоб притиснути до краю рота — палець допомагає торкатися лише в крихітних місцях. Вона акуратно підносить край серветки, щоб торкнутися тільки кута рота. Вона знов використовує серветку, хоча не з’їла навіть крихітного шматочка після попереднього використання серветки. Користується серветкою буквально після кожного шматочка їжі, вона вочевидь боїться, що в неї є якась їжа на губах. Бере та відкладає серветку кожні дві хвилини, завжди легко торкається кутів рота.

На відміну від цього, жінки, які їдять разом з іншими жінками, зазвичай менше використовують свої серветки, та роблять це вільніше. Ці жінки ретельно не призначали конкретну ділянку серветки для використання, а замість того, щоб прицільно точково торкатися обличчя, просто проводили нею по губах.

Ті види харчової поведінки, що були притаманні жінкам на обіді з чоловіками, були стереотипно жіночими, фемінними. З іншого боку, багато проявів харчової поведінки, що демонстрували жінки за обідом з іншими жінками, вважаються не жіночними, тобто такими, яких жінок навчають уникати. Розбіжності в поведінці двох груп свідчать про дві речі:

  1. Жінки їдять у спосіб, що більшою мірою відповідає нормативній жіночності, в присутності чоловіків, а не в присутності інших жінок.
  2. Гендер — це дещо, що люди демонструють, коли виникає необхідність. Не обов’язково це щось усвідомлене та щось, що люди демонструють весь час.
 Оригінал: https://goo.gl/jiW8TA

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.