Для багатьох жінок ця суперечність починається в юному віці. Навіть у дитинстві дівчаток заохочують бути уважними до свого тіла та образу так, як не заохочують хлопчиків.

Волосся. Одяг. Макіяж. Ляльки Барбі з тонкою талією. Надзвичайно гарненькі принцеси «Діснея», які отримують свій хепі-енд, виходячи заміж за ледь знайомих чоловіків.

Тут ще не йдеться про секс. Але так дівчатам починають продавати повідомлення про те, що їхня цінність як людських одиниць пов’язана з виглядом їхніх тіл та враженням, яке вони справляють на інших людей.

Секс як цінність

Якщо ви жінка, яка коли-небудь скаржилася на вуличні домагання, вам, напевно, казали, що ви повинні сприймати увагу як «комплімент».

Той факт, що багато людей сприймають агресивну сексуальну увагу — навіть якщо вона небажана — як комплімент жінкам, багато говорить про проблематичний спосіб, у який наше суспільство применшує цінність жінок.

Ми живемо в культурі, яка надає пріоритет чоловічим бажанням. На певному рівні жінки, які орієнтуються на чоловічий погляд, можуть використовувати його для своєї вигоди.

Іронічно: наш соціум водночас оцінює жінок за їхню сексуальну бажаність та соромить за їхні сексуальні бажання. Жінок частіше, ніж чоловіків, називають повіями через сексуальне вираження себе або за велику кількість сексуальних партнер_ок.

Також є подвійні стандарти, що принижують жінок за ті ж самі речі, що роблять чоловіки. Деякі чоловіки кажуть, що жінка не придатна бути дружиною, якщо вона займається сексом на першому побаченні або спала з багатьма людьми в минулому. Поки ті ж чоловіки не сумніваються в своїй здатності бути хорошим чоловіком, маючи секс з жінками на першому побаченні, або маючи секс з багатьма партнерами.

Ми не можемо вирішити проблему надмірної сексуалізації жінок у ЗМІ без протистояння надмірній сексуалізації жінок у повсякденному житті. Все починається з дрібного побутового сексизму, до якого ми звикаємо ще в дитинстві, тож і викорінювати цю культуру варто з того, як ми виховуємо маленьких дівчат і хлопчиків.

Джерело: Everyday feminism