Цей сучасний світ збиває з пантелику. Жінки вдягаються в чоловічий одяг, ставно крокують навколо офісних будівель. Але що ж далі? Може собаки встануть на задні лапи, вдягнуть пробкові шоломи й заберуть всю роботу в поважних джентельменів-дослідників?! Чи може ми змінимо назву Південного полюсу на Чебурашковий оазис? Щоправда, Чебурашка доволі безстрашна істота, ще й вуха, до речі, м’які… Але якщо серйозно, здається, що в наші часи ви навіть не можете сховатись у громадській вбиральні, щоб прошепотіти відвідувачці туалету через перегородку, що в неї чарівні ніжки, щоб вас після цього не відправили на перевиховання до ГУЛАГу чи на вебінар від поліції думок. Серйозно. Серйозно.

На щастя, голоси розуму поки що переважають з невеликим відривом. Не так давно в одному з популярних американських інтернет-видань хтось на ім’я «Джентльмен Вчений» вирішував одну з найбільш приголомшливих загадок сучасного міжгендерного дискурсу: рукостискання між жінками та чоловіками. Як ми всі знаємо, чоловіки є тотальними бовдурами, які рухаються навколо кругами зі стонами, як якісь перевернуті черепахи, якщо жінки говорять до них в егалітарному та несексуальному контексті. А також, жінки, незбагненні іноземки з пташиними кістками, які можуть розмовляти тільки шифрами. Ці підозрілі істоти захоплюють всі безпечні чоловічі місця (наприклад, такі як «робота»), а також воліють відправити всіх до в’язниці, якщо неправильно з ними привітатися.

Отже, питання було приблизно таке:

Шановний пане Джентльмене Вчений!
Нещодавно я майже довів жінку до сліз, коли вона ввічливо простягнула мені руку на робочій конференції, а я енергійно стиснув її та смикнув. Це було схоже на вітання Халка з ганчірковою лялькою. Її зап’ястя хруснуло й вона схлипнула. Я сподівався, що засвоїв цей урок, аж доки на тій самій події інша жінка не простягнула мені руку. Я дуже акуратно її торкнувся і відпустив за мить. Травм на цей раз не було, але вона подивилася на мене так, ніби я їй всунув в долоню дохлу рибу. Як джентльмен має тиснути руку леді? Чи маю я трясти її, гладити, цілувати чи потримати секунду? Що з цього?

ЧУДОВЕ ЗАПИТАННЯ, МІСТЕРЕ. Джентльмен Вчений приготував доволі добрі поради про те, як приборкати ці містичні взаємодії з жінками, як то: «джентльмен завжди ніжно вітає жінку» та «коли ви потискаєте руки з іншим повносправним дорослим чоловіком, скоріше за все ви захочете продемонструвати, що ви є більш стійким». Але як доброчесна жінка, що володіє руками, я сподіваюся, що зможу просвітити вас навіть більше. Далі ви можете знайти покрокову інструкцію для чайників, як зробити ритуал торкання рук між чоловіком та жінкою успішним завжди.

 • Коли жінка вітається з вами, встановіть зоровий контакт. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Простягніть свою руку. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Рухайте долоню до її долоні. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Стисніть її долоню з адекватною силою. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Використайте м’язи передпліччя, щоб перемістити стиснуті руки догори й вниз у русі «тряски». Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Не трясіть її насильно, як Халк би трусив ганчіркову ляльку, пане чортів маньяк. Просто зробіть це нормально. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Якщо її кістки хруснули й вона схлипнула (?!), припустіть, що ви зробили щось не так (БО ТАК І Є), рясно перепросіть та запропонуйте зателефонувати до швидкої. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Не цілуйте її руку. Це бісова робота. Що, чорт забирай, із тобою не так, серйозно? Ти б почав цілувати руку чоловіку під час ділової зустрічі? Просто робіть все так само, як ви зазвичай робите з чоловіком!
 • Через секунду чи дві починайте розслабляти стиснуту долоню. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Відпустіть її руку. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Починайте говорити про робочу справу. Так само, як ви зазвичай робите з чоловіком.
 • Вітайте її як людську істоту! ТАК САМО, ЯК ВИ ЗАЗВИЧАЙ РОБИТЕ З ЧОЛОВІКОМ.
Оригінал: https://jezebel.com/how-to-shake-hands-with-a-woman-481164504
Ілюстрація: https://jezebel.com/how-to-shake-hands-with-a-woman-481164504


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.