Що таке цнота?

“Незайманість” — це концепція, створена для проговорення досвіду людей, що ще ніколи не займалися сексом. Але це визначення є проблематичним, оскільки різні люди визначають секс по-різному. Для багатьох ідея незайманості пов’язана з пенісо-вагінальним сексом. Але це залишає поза увагою цілу групу людей, яких навіть не цікавить цей тип сексу.

Для інших, особливо для представни_ць ЛГБТК-спільноти, заняття іншими видами сексу (включаючи оральний або анальний секс) також прирівнюється до втрати невинності. Все це робить ідею незайманості глибоко особистою. Тож ви вільні створити для себе своє власне визначення, яке точно не буде помилковим.

Найголовніше, що концепція незайманості — це соціальний конструкт. Це не медичний стан і не якась важлива характеристика. Хоча ідея “невинності” часто використовується суспільством як показник чиєїсь цінності чи чесноти. Це зрозуміло навіть у мові, якою ми говоримо про це. Вираз «втрата невинності» ніби натякає на щось втрачене, чи відібране.

Насправді, перший секс нас ніяк не змінює. Важливо також знати, що немає ніякого медичного способу довести незайманість (наприклад, розрив гімену може статися багатьма способами, які не мають нічого спільного з сексом).

Що відбувається після першого сексу?

Секс вперше для всіх різний, особливо тому, що секс може означати так багато різних речей. Якщо ми говоримо про пенісо-вагінальний секс, то деякі люди відчувають легкий біль після першого разу. Інші можуть помітити більше емоційних змін, ніж фізичних. Чого точно не станеться? Феєрверку. Або всі інші магічно дізнаються про те, що у вас був секс. Хоча може й здаватися, що всі знають.

Також слід пам’ятати, що перштий секс з партнер_кою може внести нову динаміку у ваші стосунки. Вам доведеться обговорити речі на зразок, які засоби захисту ви будете використовувати. Незважаючи на те, що це може бути незручно, важливо обговорити подібні речі.

Крім того, те, що ви один раз займалися сексом, не означає, що у вас є дозвіл партнер_ки на це знову — отримання активної згоди на кожен статевий акт є надважливим.

Чи матиму я оргазм під час першого сексу?

Для кожного і кожної це по-різному, але будьте впевнені, що ви зовсім не самотні, якщо не відчуєте оргазму вперше. Насправді більшість людей не відчувають оргазму під час першого сексу просто тому що ще недостатньо знають про своє задоволення і потреби або нервуються під час першого разу.

Як я можу практикувати безпечний секс?

Секс без захисту навіть першого разу може призвести до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Тому не варто соромитися купувати презервативи, проходити обстеження або розмовляти зі своїм партнером/партнеркою про їхню сексуальну історію. Для орального сексу так само варто використовувати захист: презерватив, коли мова йде про мінет, латексну серветку — якщо про кунілінгус.

Також нагадуємо, що деякі ІПСШ можна вилікувати, а інші — ні. Тому настільки важливо бути відповідальними, коли мова йде про здоров’я.

Види презервативів

  • Латексні. Латексні презервативи є найбільш відомими і широко доступними. Єдиний недолік — у деяких людей алергія на латекс.
  • Поліуретанові або поліізопренові. Ці презервативи є хорошою альтернативою тим, що виготовлені з латексу, хоча їх може бути дещо складніше знайти. Це чудовий варіант для людей з алергією на латекс. Також їх можна використовувати з будь-яким лубрикантом.
  • З ароматизатором чи смаком. Ароматизовані презервативи зменшують ризик передачі ЗПСШ під час орального сексу. Їх не слід використовувати під час вагінального або анального сексу, оскільки вони містять цукристі речовини, які є сприятливим середовищем для розвитку інфекцій.
  • Внутрішні (також відомі як жіночі презервативи або фемідоми). Образ, який зазвичай спадає на думку, коли згадується презерватив, — це зовнішній або «чоловічий» презерватив. Менше говорять про внутрішній презерватив, який ви, можливо, знаєте як “жіночий”. Жіночі презервативи виготовляються з поліуретану або нітрилу. Вони забезпечують захист під час вагінального та анального сексу. Цей тип презервативів має два гнучкі кільця; менше кільце йде всередину піхви або ануса, тоді як ширше кільце залишається зовні. Ці кільця допомагають закріпити презерватив. Але цей презерватив не є так само надійним, коли ми говоримо про захист від вагітності, як чоловічий.

Найважливіше, що вам потрібно знати: презервативи працюють дуже добре. При правильному і послідовному застосуванні кожного разу під час орального, анального або вагінального статевого акту ви значно знижуєте ризик захворювань, що передаються статевим шляхом. При пенісо-вагінальному сексі правильне і послідовне використання презервативів знижує ймовірність вагітності.

Важливо: зберігайте презервативи належним чином. Не тримайте презервативи в кишені, гаманці чи машині, оскільки вони можуть бути пошкоджені. Також їх слід зберігати подалі від прямих сонячних променів. Існують спеціальні холдери для презервативі.

Як запобігти вагітності?

Презервативи — один з найефективніших способів запобігання вагітності. Якщо ви маєте регулярний секс і хочете знайти альтернативу презервативам, варто поговорити з гінеколог_инею. Лікар_ка допоможе вибрати для вас правильний засіб контрацепції, виходячи з вашої історії хвороби, менструації та способу життя.

Також з лікар_кою можна обговорити практики безпечного сексу; симптоми та профілактику ІПСШ; контрацепцію; перший секс, виходячи саме з ваших потреб.

Чи може бути боляче під час першого сексу?

Деякі люди відчувають біль під час кількох перших разів, деякі не відчувають навіть дискомфорту. Найкращий спосіб запобігти болю під час проникаючого сексу — це використовувати велику кількість лубриканту і не поспішати. Можна почати пенетрацію пальцем, поступово збільшуючи кількість пальців.

У будь-якому випадку пам’ятайте, що ваш комфорт і задоволення — це найважливіше. Ви завжди можете зупинитися, якщо вам розхотілося в процесі чи стало дискомфортно.

Бережіть себе!

Джерело, частково: Teen Vogue


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.