Що спільного між сексом і автогонками? Безпека передусім.
Якщо цей жарт здався вам не дуже смішним, то так і має бути. Бо щороку в Україні 400 000+ людей інфікується на захворювання, що передаються статевим шляхом. І це те, чому можна було так просто запобігти.
У Міжнародний день презерватива разом з AHF Ukraine поговоримо про те, чому презерватив все ще лишається №1 в усіх сенсах: від захисту від ВІЛ — до того, що має завжди бути у твоїй косметичці.
Почнемо з найпростішого: не використовуєш презерватив — граєш у лотерею, де виграшний квиток – вагітність, або неприємний «сюрприз» у вигляді ВІЛ та ІПСШ. Презерватив використовують обидва учасники статевого акту, але надягає його лише ті, хто мають пеніси.
Тому носити кондом із собою потрібно всім, хто турбується про власне здоров’я.
На кожній упаковці презерватива вказана кінцева дата використання, але далеко не всі звертають на неї увагу. Навіть якщо термін придатності давно минув, деякі думають: «Ну, краще такий, ніж нічого». Але це велика помилка. Латекс із часом втрачає еластичність і стає вразливим до пошкоджень. А це збільшує ризик не лише небажаної вагітності, а й інфікування на ВІЛ та ІПСШ. Тож якщо бачите, що термін вийшов – не ризикуйте. Краще зганяти в аптеку зараз, аніж потім стати там постійним\-ою клієнтом\-кою.
Використання додаткової змазки може підвищити комфорт і зменшити ризик розриву презерватива. Але пам’ятайте: лубриканти на олійній основі можуть пошкодити латекс. Обирайте змазки на водній або силіконовій основі.
Правильне використання презерватива — запорука успіху:
- Акуратно розірвіть упаковку без використання зубів чи гострих предметів.
- Стисніть кінчик презерватива, щоб випустити повітря, і розгорніть його на ерегованому пенісі до основи.
- Після статевого акту, поки пеніс ще твердий, обережно зніміть презерватив, утримуючи його за основу, щоб уникнути витоку.
Важливо пам’ятати, що контрацептиви необхідні не лише для гетеросексуальних пар. Для сексу між жінками або для орального сексу існують латексні серветки, а для анального сексу потрібні міцніші презервативи з додатковою змазкою.
Також існують «жіночі» презервативи, «внутрішні» (internal condom) чи фемідони – засіб контрацепції, який дає можливість жінкам самостійно контролювати питання захисту від небажаної вагітності й інфекцій, що передаються статевим шляхом. За правильного використання має ефективність до 95%.
А як щодо спіралей та таблеток? Презервативи – це чи єдиний бар’єрний метод контрацепції, який не лише знижує ризик небажаної вагітності, а й ефективно захищає від вірусу папіломи людини (ВПЛ), ВІЛ, гонореї, хламідіозу, сифілісу та інших ІПСШ. Використання презерватива з кожним статевим актом значно знижує ризик зараження. Головне – робити це правильно: перевіряти термін придатності, використовувати відповідний лубрикант та не забувати, що один презерватив = один акт.
Тож, кохайтеся, чорнобриві!
а) не з москалями
б) з презервативами чи латексними серветками, які можна зробити з презерватива
А ще, варто перевірятися хоча б раз на рік на ВІЛ та інфекції, що передаються статевим шляхом. Зробити це швидко, безкоштовно та конфіденційно можна в центрах AHF Ukraine.
Більше про контрацептиви розповідаємо у випуску «про «доросле»! Гарного перегляду!