Жінки дивують себе та оточуючих витривалістю, силою та цілеспрямованістю. Соло-похід — в певній мірі екстремальна практика самопізнання. Для жінки самостійна подорож може обернутись багатьма небезпеками, але про це іншим разом. Сьогодні — про психологічні аспекти. Відомі феміністки дають поради сміливим мандрівницям для натхнення.


Читати: Самостійна подорож – українка на мотоциклі навколо світу


Коли я вирішила самостійно подорожувати Південною Америкою, більшість людей мали що сказати про моє рішення. Чи мені не страшно; чи розумію, наскільки це небезпечно» чи не краще взяти замість цього організований тур тощо. І дня не проходило без якихось знайомих, що посилались на їхні власні страхи, як на причину, по якій я мушу відмінити подорож.

Це дратувало мене, бо (а) звісно я знала про небезпеки та розглянула варіанти дій та бо (б) якби я була трохи менше морально стійкою, то втратила б можливість участі у неймовірній пригоді. Ось чому дуже важливо визначити правильні поради, до яких варто прислухатись. Наразі пропоную 7 феміністських уривків мудрості, які варто почути поодиноким мандрівницям.

1. «Ти не можеш бути тою дитиною, що стоїть на водяній гірці та накручує себе. Ти маєш спуститись по жолобу», — Тіна Фей

Дай собі можливість довго думати, й ти зможеш знайти 101 причину, чому безпечніше сидіти вдома за комп’ютером. Але це не життя, правда ж? Якщо ти хочеш подорожувати, то мусиш зробити цей стрибок. Я не кажу не думати — звичайно ти маєш тверезо оцінити все й вирішити — просто не думай забагато. Одна з багатьох радощів у подорожах — з’ясовувати різні речі під час мандрів.

2. «Я знаю, що як і в будь якої іншої жінки, в мене більше сил, ніж мені здається», — Евіта Перон

Ми живемо в світі, наповненому людьми, що весь час роблять припущення стосовно інших. В якийсь момент цією іншою можеш стати ти. Хтось скаже, що ти не маєш «яєць» для підкорення крутої  скелі, чи що соло-похід — це тупість, адже ти обов’язково заблукаєш. Вони можуть гадати, що ти прагнеш компанії, бо самотня, чи озвучити ще якусь дурню, але це просто думки інших людей. Ти вирішила подорожувати сама — ти хоробра — не дозволяй іншим людям визначати, як тобі сприймати себе.

3. «Насолоджуйся проживанням життя в своєму стилі», — Ліна Данем

Це твоя подорож, тому обирай куди підеш та що робитимеш, виходячи суто з власних інтересів. Звісно, можуть бути второвані шляхи, йти по яких значно простіше. Але якщо ти не маєш інтересу до якогось місця, не варто йти лише через те, що всі інші роблять це. Прокладай власний шлях. Ти сама, це можливість робити будь що без стороннього впливу, можливо вперше в житті. Насолоджуйся усвідомленням того, що саме тобі подобається та чому. Здобування цього глибокого розуміння того, ким ти є, буде одним з найбільш цінних уроків, що ти отримаєш від мандрівок.

4. «Жінка без чоловіка немов риба без велосипеда», — Глорія Стайнем

Десь в дорозі, коли ти будеш обідати сама чи бовтатись в очікуванні автобусу, хтось може спитати, де твій чоловік, або чому ти не маєш сім’ї. Таке трапляється, й якщо це станеться, можна відповідати жартами. Ти вирушила у самостійну подорож, тож не витрачай свій дорогоцінний час на заздрість до пар чи на страждання по чуваках, що ти зустрінеш в дорозі. Так, це може бути весело, але швидше за все ваші шляхи лежать в протилежних напрямках. Причина цієї подорожі не була в пошуку чоловіка, це було заради того, щоб побачити світ, самостійно взяти участь у пригоді. Я не кажу, що роман не може бути пригодою, просто не дозволяй йому впливати на твої рішення. Адже ти маєш план, куди хочеш потрапити та що хочеш побачити.

5. «Ти ніколи не перестаєш рости, ти ніколи не перестаєш помилятись», — Кейтлін Моран

Одиночний похід — це яскрава крива навчання, усіяна помилками. Прийми це й не свари себе за вибір супер-кошмарної розваги чи за те, що пішла випити пива з кимось настільки нудним, що в очах стало двоїтись. Застереження достатньо, щоб зрозуміти, чому не вийшло насолодитись активністю, й не робити такого більше. Елементарно.

6. «Ти притягуєш правильні речі, коли маєш розуміння того, ким ти є», — Емі Полар

Коли ти працюєш над тим, що тобі подобається, що ти готова відстоювати, з’являється сильне відчуття себе. Ти розумієш власні амбіції, що для тебе важливе, на які ризики ти йдеш, коли говориш. Хвилина, й ти розумієш свої межі, які визначила в подорожі. Більше не хочеться витрачати дорогоцінний час на місця, людей чи можливості, які тобі не підходять. В свою чергу, це відкриває тебе саму для зустрічей із людьми, що надихають, для місць, що ти навіть не уявляла, та підштовхує тебе до шляхів, про існування яких ти не знала.

7. «Коли вона перестала відповідати традиційній картині жіночності, вона нарешті почала насолоджуватись буттям жінки», — Бетті Фрідан

Коли тебе постійно від моменту народження бомбардують повідомленнями про те, якою ти маєш бути, щоб бути жінкою, то дуже легко дозволити цим стандартам залізти тобі в голову й навести свої порядки. Мандрівки дають можливість відділити всі ці нісенітниці, через які ми самі намагаємося втиснути себе в певний шаблон жінки, забуваючи про свої відчуття. Це свого роду шанс зрозуміти та прийняти всі частини себе, в незалежності від того, як це узгоджується з соціальними нормами. Не дозволяй стандартам «жіночності» визначати те, ким ти є, чи як тобі подорожувати.

Оригінал: https://goo.gl/f2sCPz
Ілюстрація: www.behance.net/kathrinhonesta


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.